Utwór „Letter To The Free” Commona uhonorowany nagrodą Emmy!

Opublikowano: 11/09/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Konkretnie, nagrodą Creative Arts Emmy Awards, która przyznawana jest twórcom programów telewizyjnych (tak w skrócie). Common uhonorowany został statuetką Emmy w kategorii „Outstanding Original Music and Lyrics” za stworzony wraz Bilalem utwór „Letter To The Free”.

Pochodzący z ostatniego albumu Commona „Black America Again” utwór wykorzystany został w filmie dokumentalnym „13th” („XIII poprawka”). Traktujący o amerykańskim systemie penitencjarnym obraz w reżyserii Avy DuVernay („Selma”) uhonorowany został statuetkami w czterech kategoriach, m.in. za wybitny dokument i scenariusz oraz właśnie za wykorzystaną w nim piosenkę.

„Letter To The Free” wyprodukowany został przez Karriema Rigginsa oraz Roberta Glaspera, a utwór pięknym wokalem wzbogacił wokalista Bilal. Nie jest to pierwszy utwór w karierze artysty, który został wykorzystany w filmie i uhonorowany dzięki temu nagrodą. Przypomnijmy, że Lonnie Rashid Lynn, Jr. stał się laureatem Oscara za stworzony wraz z Johnem Legendem utwór „Glory” z filmu „Selma”.

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: