Wojtas aka WUU i Fistach zwyciężają w BywaSięTuiTam

Opublikowano: 26/11/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Druga edycja Unity/WaxEaters Beat Battle przeszła do historii. Zarówno frekwencja jak i poziom wydarzenia przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zwycięzcami tegorocznej bitwy w częstochowskim BywaSięTuiTam zostali Wojtas aka WUU oraz Fistach.

Wczoraj w częstochowskiej świątyni hip-hopu, czyli klubie BywaSięTuiTam, odbyła się druga edycja Unity/WaxEaters Beat Battle. Producenci przybyli tego dnia z wielu różnych miast Polski, a jeden z nich pofatygował się do Częstochowy aż z Berlina. Podobnie z resztą jak podążająca w ślad za nimi publika, która po brzegi wypełniła BywaSięTuiTam. Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach, z czego w jednej wystartowało 28, a w drugiej 32 zawodników.

W pierwszej kategorii startujący mieli za zadanie stworzenie bitu z tej samej paczki sampli. Paczka zawierała 3 sample melodyczne, 2 sample perkusyjne i ok 100 drum shotów. W tym celu musieli stawić się na miejscu już o 15:00, a na całe zadanie przewidziane było 90 minut. Uczestnicy mogli korzystać z dodatkowych instrumentów, takich jak wtyczki VST, gitara basowa, syntezator itd. Co ważne, instrument nie mógł być główną częścią bitu, a jedynie dopełnieniem sampli.

Druga z kategorii to walki beatmaker’ów 1 na 1. Formuła podobna jak podczas rapowych bitew freestyle. Zawodnicy rozlosowani zostali w pary, wychodzili na scenę i puszczali po 1 bicie. Ten który wygrał, przechodził dalej. Przegrany, rzecz jasna, odpadał. Klasyczny system pucharowy, który ostatecznie wyłonił finałową parę.

W jury zameldowało się 3 uznanych beatmaker’ów. Byli to Zeus, Zbylu oraz Qzyn. Rola prowadzących Unity/WaxEaters Beat Battle 2023 przypadła z kolei Kariemu oraz Emperowi. Wartę za deckami pełnił natomiast DJ Shorty 82. Kluczową rolę w całym przedsięwzięciu odegrał również Darek z WaxEaters, który poza organizacją wydarzenia, pełnił również rolę akustyka. Nie mogło tego wieczoru zabraknąć również Dziondziora, który zadbał o odpowiednią dokumentację fotograficzną bitwy.

Atmosfera w BywaSięTuiTam była tego wieczoru niesamowita. Zainteresowanie bitwą było tak duże, że wyprzedane zostały wszystkie bilety. Ci, którzy nie zdołali kupić wejściówki na czas lub nie mogli tego dnia pojawić się w Częstochowie, nie zostali jednak z niczym. Organizatorzy zadbali bowiem o to, żeby całe wydarzenie było stream’owane na YouTube.

Poziom zawodów był naprawdę wysoki. Na scenie BywaSięTuiTam zameldowali się zarówno mniej, jak i ci bardziej znani producenci. Ostatecznie kategorię 1 vs 1, po elektryzującym finale z Młodym, wygrał Wojtas aka WUU. Najlepszy w stworzeniu bity w 90 minut, okazał się z kolei Fistach. Obydwaj zwycięzcy nagrodzeni zostali MPC 500.

Serdecznie gratulujemy Wojtasowi aka WUU oraz Fistachowi. Wielką pionę zbijamy też reszcie startujących, którzy pokazali, że polski hip-hop producentami stoi oraz niezastąpionej publice. Serdeczne podziękowania należą się natomiast organizatorom, dj’owi, prowadzącym oraz jury, dzięki którym przeżyliśmy maksymalnie hip-hopowy wieczór. Unity/WaxEaters Beat Battle 2023 przechodzi do historii, a nam pozostaje czekać na kolejną edycję imprezy.

Poniżej zapis live’a na YouTube oraz finałowa drabinka kat. 1 vs 1.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: