Wszystkie diamentowe single Eminema

Opublikowano: 01/03/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Zaznaczmy na starcie, w Stanach Platynową Płytę otrzymuje się po przekroczeniu progu miliona sztuk sprzedanego albumu lub singla. Diamentową płytę zgarnia się natomiast w momencie przyznania 10. z rzędu platyny. Jak łatwo policzyć, sprzedać musimy minimum 10 milionów kopii danego nośnika aby otrzymać to wyróżnienie. Eminem zdobył je właśnie po raz trzeci!

A to za sprawą ultra popularności dwóch numerów „Lose Yourself” oraz nagranym wraz z Rihanną „Love The Way You Lie”, które w tym roku przekroczyły sprzedażowy próg wynoszący 10 000 000 egzemplarzy!
Ten pierwszy numer znany jest już chyba wszystkim! Wyprodukowany przez samego Marshalla Mathersa oraz Jeffa Bassa (połowę producenckiego duetu Bass Brothers) i Luisa Resto (uznanego pianistę i muzyka z Detroit) był głównym singlem ze ścieżki dźwiękowej do filmu „8 mila”, od listopada 2002 przez kolejne dwa tygodnie bezustannie gościł na 1. miejscu listy Billboard Hot 100, by ostatecznie otrzymać podczas 75. gali Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymać statuetkę Oscara dla Najlepszej Piosenki Oryginalnej. Dołóżmy do tego m.in. nagrodę Grammy dla najlepszego rapowego utworu czy uplasowanie się na 166. miejscu listy 500 utworów wszech czasów w rankingu magazynu „Rolling Stone” i sprzedaż ponad 10 milionów kopii singla „Lose Yourself” ,a co za tym idzie status Diamentowego Singla, nie dziwi nas nic a nic.

Drugim hitem Eminema, który w ostatnim czasie przekroczył pułap 10 milionów sprzedanych kopii jest utwór „Love The Way You Lie”. Traktujący o związkach damsko-męskich utwór pierwotnie skomponowany został przez Skylar Grey, która jest również autorką tekstu. Całkowitą produkcją „Love The Way You Lie” zajął się już natomiast Alex da Kid, refren zaśpiewała Rihanna, a samemu Marshallowi nagranie numeru zajęło podobno niecałe dwa dni. My natomiast otrzymaliśmy kolejny ponadczasowy singiel, który oprócz tego, że udanie promował w 2010 roku album „Recovery”, zgarnął kilkanaście nagród i wyróżnień, to ostatecznie zakupiony został przez słuchaczy w liczbie przekraczającej 11 milionów sztuk.

Ostatnim jak dotąd, a w sumie to pierwszym, singlem Eminema, który przyniósł mu Diamentową Płytę za sprzedaż singla właśnie, jest utwór zatytułowany „Not Afraid”. Wypuszczony w czerwcu 2010 roku numer również był singlem promującym krążek „Recovery”. Głównym producentem numeru jest pochodzący z Kanady Boi-1da, jednakże w creditsach pojawiają się także Jordan Evans, Matthew Burnett, Luis Resto oraz sam Slim Shady. Singiel „Not Afraid” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Hot 100, zgarnął kilka prestiżowych nagród, a dziesięciokrotną Platyną okrył się już w roku 2014.

Przyznawaniem wyróżnień za sprzedaż płyt w Stanach zajmuje się RIAA (Recording Industry Association of America) i na jej oficjalnej stronie znajdziecie ranking, na podstawie którego powstał powyższy tekst.

My również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: