Wteifefte niesie pomoc

Opublikowano: 06/01/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Istnieje słynne powiedzenie – obyś cudze dzieci uczył. Pokrótce, chodzi w nim o zwrócenie uwagi na fakt jak ciężki jest zawód nauczyciela i jak niejednokrotnie uczniowie wykazują się brakiem szacunku względem pedagogów. Na przykładzie Tomka Mendry (Wteifefte) okazuje się jednak, że powiedzenie to nie zawsze ma zastosowanie. W geście wdzięczności za całą wiedzę oraz wsparcie, które Wteifefte dostał od swojego nauczyciela muzyki pana Adama Rusinka, muzyk postanowił odwdzięczyć się i nagrać płytę. „Zatopiony” to jednak nie zwykła płyta. Dochód z jej sprzedaży przekazany zostanie na leczenie pana Adama, u którego zdiagnozowany został nowotwór.

„Pan Adam zachorował na chorobę nowotworową – nieoperacyjny guz trzustki z przerzutami. Leczy się za pomocą chemioterapii i radioterapii a także bardzo kosztownej immunoterapii w prywatnej immunoklinice w Warszawie, która polega na zabiegach i wlewach dożylnych lekach z zagranicy. Zabiegi wymagają dużych nakładów finansowych, gdyż nie są refundowane przez NFZ, a w samodzielny sposób nie są możliwe do opłacenia. Do tego potężne kwoty pochłaniają leki i suplementy.”

„Zatopiony” składa się z 10 utworów, które w mniejszym lub większym stopniu zahaczają o konwencję hip-hopu. Za warstwę muzyczną płyty w całości odpowiadają Pacific oraz Mantra, który miał okazję współpracować z takimi artystami jak Rihanna, Marc Anthony czy Pitbull. Na albumie wśród gości pojawią się Michał Okoniewski, Rob Son, Mama Wteifefte, Kolczyńska, Konarski, Julka oraz człowiek związany z blenderrap.pl, czyli DJ Edison. „Zatopionego” w serwisie YouTube promuje singiel z klipem „Miami”.Album od 17 stycznia nabyć będzie można poprzez wpłaty na portalu zrzutka.pl, natomiast już teraz posłuchać można go w wersji cyfrowej: https://li.sten.to/jKBTcvx

W dniach 17-19 stycznia odbędą się również internetowe licytacje, w których każdy może wziąć udział, ale również każdy może przekazać na nie jakiś przedmiot. W tym celu należy kontaktować się pod adresem mailowym marcin@wteifefte.pl.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: