Wyjątkowy singiel Pokahontaz już w sieci

Opublikowano: 26/07/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wyjątkowy z tego względu, że całkowicie niezwiązany z wypuszczonym w czerwcu „REnesansem”, czyli najnowszym albumem Pokahontaz. Singiel zatytułowany „100 lat” powstał bowiem z okazji setnej rocznicy wybuchu 1. Powstania Śląskiego i właśnie miał swoją premierę na YouTube. Numerowi towarzyszy również okolicznościowy wideoklip związany z wydarzeniem.

Muzyczne tło do rapowanej historii Śląska w wykonaniu Fokusa i Rahima zapewniła Magiera, skreczami natomiast ubarwił ją DJ West. A co o samym numerze „100 lat” mówią jego twórcy? „Organizatorzy zaprosili nas do udziału w koncercie upamiętniającym 100-lecie wybuchu 1. Powstania Śląskiego w Mysłowicach. Przy tej okazji zostaliśmy zapytani, czy nie napisalibyśmy utworu o tej tematyce, na co przystaliśmy” − wspomina Rahim. Sprawdźcie premierowy utwór Pokahontaz, wraz z powstałym do niego teledyskiem, którego realizacją w całości zajęła się ekipa CAMeleon Film Studio.

A jeśli chcielibyście numer „100 lat” Pokahontaz usłyszeć na żywo to okazję do tego mieć będziecie 14 sierpnia na terenie byłej kopalni KWK Mysłowice, gdzie odbędzie się widowisko muzyczno-audiowizualne, w trakcie którego nie zabraknie na pewno tego utworu. W tym dniu na scenie obok Rahima i Fokusa wystąpią także artyści prezentujący przeróżne gatunki muzyczne. Wszystkich jednak łączyć będzie silny związek z Górnym Śląskiem.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: