YO! MTV RAPS wraca do telewizji wraz z nowymi prowadzącymi

Opublikowano: 18/02/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Yo! Dla wszystkich rapowych głów mamy bardzo dobrą wiadomość. Do ramówki jednej z telewizji o międzynarodowym zasięgu wraca kultowy program YO! MTV RAPS! Nowa wersja najbardziej znanego rapowego, prowadzonego w telewizji cyklu, rozpocznie się na wiosnę. Już teraz natomiast wiemy, kto pojawi się w roli prowadzących YO! MTV RAPS.

Czym było YO! MTV RAPS raczej nie wymaga większych wyjaśnień. Program, który pod koniec lat 80-tych stworzyli Ted Demme i Peter Dougherty był pierwszym stricte rapowym, telewizyjnym show. Premierowy odcinek YO! MTV RAPS wyświetlono 6-go sierpnia 1988, a emisja programu trwała nieprzerwalnie, aż do 1995. Przez kolejne lata natomiast cykl prowadzono w uproszczonej i krótszej wersji. Z kolei pierwszym gospodarzem YO! MTV RAPS był legendarny Fab 5 Freddy, który później na antenie pojawiał się już tylko w weekendy, a jego rolę objął Ed Lover. Sam program stał się natomiast jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych przedsięwzięć w hip-hopowym świecie.

I teraz, po prawie trzydziestu latach przerwy, YO! MTV RAPS ponownie wraca do ramówki jednej ze stacji telewizyjnych! Pierwsze pogłoski, że tak się stanie, docierały do nas już przed rokiem. Wówczas jednak jedynie w formie plotek i spekulacji. Teraz natomiast jest to już pewniak! W 2022 roku do roli gospodarza, a raczej gospodyni YO! MTV RAPS zaangażowano pochodzącą z Filadelfii sławną DJ Diamond Kuts, pierwszą kobietę, której słynna stacja radiowa Power 99 powierzyła rolę DJ-a. Teraz Diamond Kuts sprawdzić będzie się mogła także przed kamerą. A towarzyszyć jej będzie Conceited – równie sławny battle raper z Brooklynu, wcześniej jeden z prowadzących Wild’N’Out. Angaż do nowej wersji YO! MTV RAPS reprezentantki Philly jest również swego rodzaju follow-up’em do początków całej serii. Do jednego z pierwszych odcinków zaproszono bowiem, również pochodzący z tego miasta, duet DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince.

Conceited-and-DJ-Diamond-Kuts-YO-MTV-RAPS-nowa-wersja

YO! MTV RAPS w nowej wersji, i prowadzącymi w osobach DJ Diamond Kuts i Conceiteda, emitować będzie stacja Paramount+ korzystając z produkcyjnego wsparcia MTV Entertainment Studios. O samych, nowych gospodarzach zaangażowanych do prowadzenia cyklu, entuzjastycznie zdążył się wypowiedzieć już prezes stacji, która nabyła prawa do programu, Bruce Gillmer.

„Yo! MTV Raps to naprawdę jedna z najbardziej przełomowych, kultowych serii muzycznych do tej pory. Niezwykle popularna seria wprowadziła hip hop na świat i po drodze pomogła rozpocząć karierę niezliczonym artystom. Conceited i DJ Diamond Kuts to idealna para, która wniesie nowe życie i energię do naszej historycznej przeszłości, ponieważ łączymy spuściznę programu ze świeżymi twarzami teraźniejszości i przyszłości hip-hopu, biorąc YO! na całym świecie do zupełnie nowej generacji fanów na Paramount+.”

Nowe YO! MTV RAPS, którego emisja rozpocząć ma się wiosną tego roku składać ma się z występów na żywo, cypherów oraz treści, które mają pomóc odbiorcom w odkrywaniu muzyki i całej hip-hopowej kultury. Co również istotne, YO! MTV RAPS dostępne ma być również na platformach streamingowych związanych z Paramount+. Istnieje zatem spora szansa, że również będziemy mogli już wkrótce regularnie oglądać nowe odcinki YO! MTV RAPS. Datę premiery pierwszego z nich poznać mamy już niedługo!

YO-MTV-RAPS-nowa-wersja-2022

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: