5 miłosnych rapowych tracków na walentynki

Opublikowano: 14/02/2019
Autor: Igor Chlebda
Zdjecie newsa

Żadne Walentynki nie mogą się obejść bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Dlatego też tegoroczne Święto Zakochanych postanowiliśmy umilić Wam rapowymi trackami utrzymanymi w miłosnym klimacie w ilości pięciu sztuk.

Są to naszym skromnym zdaniem najlepsze wersy płynące prosto z serca w stronę kobiet więc zamiast tych wszystkich oklepanych schematów na dzisiejszy dzień polecamy Wam zaszyć się z Waszą drugą połówką w domowym zaciszu, włączyć poniższe numery, i… No to zaczynamy….

2Pac – “Temptations”

“Sit down and conversate like you know me, take my hand
‘Cause even thugs get lonely, understand”

Tupac ogłasza wszem i wobec, że nawet tacy twardzi zawodnicy jak on potrzebują jednak mieć przy sobie niewiastę, która będzie ich wspierać i trzymać za rękę. Wszystko to w akompaniamencie beatu prosto od Easy Mo Bee.

Black Star – “Brown Skin Lady”

“It’s like I’m standin there you know appreciatin God’s design
And then you showed up, it’s like you read my mind
DAMN SHE’S FINE, I think I add the R-E, in front of that
And see if she D, to get, with a cat like me”

Talib KweliMos Def nagrali swego czasu legendarny, znany i szanowany krążek pod tytułem Black Star. Wśród tracków na tym albumie możemy odnaleźć jeden, który jest hołdem dla brązowoskórej dziewczyny (tudzież można by się tutaj pokusić o użycie liczby mnogiej). Jak Mos Def (teraz już Yasiin Bey) porównuje kogoś do mixtape’ów Dj’a Clue to wiedzcie, że sprawa musi być poważna.

A Tribe Called Quest – “Bonita Applebum”

“If only you could see through your elaborate eyes
Only you and me, hun, the love never dies
Satisfaction, I have the right tactics
And if you need ’em, I got crazy prophylactics”

Płyta z 1990 roku “People’s Instinctive Travels and the Paths of Rhythm” przyniosła światu nie tylko takie klasyczne tracki jak “Can I Kick It?” czy “I Left My Wallet in El Segundo”, ale również kawałek, który jak krążyła plotka na nowojorskiej dzielni, był pewnego rodzaju miłosnym listem dla jednej z dziewczyn z liceum z Queens. Bądź, co bądź, panowie postarali się by pozostać w umysłach płci pięknej przynajmniej przez hipnotyczny refren, który słyszymy w “Bonita Applebum”

Method Man oraz Mary J. Blige z kawałkiem “You’re All I Need”

“You made a brother feel like he was something
That’s why I’m with you to this day boo no fronting
Even when the skies were gray
You would rub me on my back and say, baby it’ll be okay”

Interpretacja kawałka “You’re All I Need to Get By” Arethy Franklin przyniosła Mary oraz Iron Lungowi nagrodę Grammy w kategorii Best Rap Performance jako duo, czy też grupa. Singiel na klasycznej dwunastce oraz CD rozszedł się w ilości 800 000 sztuk i postawił wysoko poprzeczkę dla innych osób starających się stworzyć kolejną miłośną odę RnB/Rap. A jako ciekawostkę dodamy Wam, że w powstanie numeru zamieszany był Puff Daddy. Do czynienia mamy więc z trójkątem, a nie klasycznym duetem. Tak na marginesie.

Common – “The Light”

Thinkin’ you fresh, suggestin’ beats I should rhyme to
At times when I’m lost I try to find you
You know to give me space when it’s time to
My heart’s dictionary defines you, it’s love and happiness”

Beat od legendarnego producenta z Detroit Jay Dee połączony z nawijką prosto od Chicagowskiego Mc Lonnie Rashid Lynn Juniora to mieszanka iście wyborna. Na czwartym studyjnym albumie Commona pt. “Like Water for Chocolate” możemy odnaleźć track “The light”, który jak sam Lonnie przyznał w jednym z wywiadów był piosenką napisaną dla jego byłej dziewczyny Eryki Badu. Jest ona przepełniona po brzegi miłością, oddaniem i szacunkiem jakim ją wtedy darzył.

Nie pozostaję Wam nic innego jak zaciągnąć Waszą ukochaną pod waszą wieże i odpalić po kolei te tracki.

Życzymy dziś udanych randek.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: