„A Few Joints” od Fredro Starra

Opublikowano: 16/06/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Czasy świetności i największej rozpoznawalności Onyx niestety mają już dawno za sobą. Sticky i Fredro jednak cały czas są aktywni na scenie. W zeszłym roku wypuścili nagrany wraz z ze Snowgoons album „SnowMads” oraz solowe wydawnictwa. Przed kilkoma dniami natomiast w sieci pojawiło się kilka świeżych jointów od Fredro Starra.

Cztery kawałki wypuszczone zostały jako wydawnictwo zatytułowane „A Few Joints”, i co ciekawsze, za produkcję tych numerów odpowiada Ś.P. Chyskillz. Tak, to właśnie ten beatmaker odpowiadał za część warstwy muzycznej na debiucie Onyxów, klasycznym już krążku „Bacdafucup”, nagrodzonym w 1994 roku na gali Soul Train Music Awards statuetką Best Rap Album. „Slam”, „Throw Ya Gunz”, „Throw Ya Gunz” to właśnie robota tego gościa. Chyskillz produkował również dla m.in. Public Enemy, LL Cool J’a i Royal Flusha. Niestety, utalentowany producent zmarł dwa lata temu w wyniku powikłań po wypadku samochodowym i związanym z tym zawałem serca, przerywając współpracę z De La Soul.

W 2020 Fredro Starr odkurzył kilka beatów Chyskillza czego efektem jest właśnie epka „A Few Joints”. Dla fanów brzmienia Onyx rzecz może nie obowiązkowa, ale na pewno warta sprawdzenia. Odsłuch poniżej.

Fredro-Starr-A-Few-Joints

Fredro Starr – A Few Joints

1. All Wack
2. Seven Days
3. Punk MC’s
4. U Know The Vibe

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: