Paulina Przybysz przyznaje: „Trzeba było zostać dresiarą”

Opublikowano: 17/06/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie! Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa wykonała zaczynająca karierę w zespole Sistars – Paulina Przybysz!

Choć pierwszy raz w koncertowym składzie Albo Inaczej Paulina znalazła się już pod koniec zeszłego sezonu letniego podczas Fest Festiwalu w Chorzowie, dopiero dziś możemy posłuchać jej autorskiej wersji nagrania Mesa. „Trzeba było zostać dresiarą” to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks Electric Trio. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało.

Co natomiast sama Paulina Przybysz mówi o powstaniu tego utworu? „Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania. Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót przekazu. Z chłopakami znanymi jako Night Marks pracuję od lat więc to było bardzo naturalne i jak dla mnie klasycznie jakościowe spotkanie”.

Albo-inaczej-Paulina-Przybysz-Trzeba-było-zostać-dresiarą-front

Tak oto „Trzeba było zostać dresiarą” wygląda „na papierze”. Jak brzmi banger Mesa zinterpretowany przez Paulinę Przybysz przekonacie się włączając poniższy odsłuch utworu. Jednocześnie osoby stojące za Albo Inaczej sygnalizują, że zaprezentowany dzisiaj utwór siostry Przybysz nie zapowiada trzeciej części projektu! Wkrótce jednak otrzymać mamy nowe nagrania powstałe w ramach tego projektu. W tym roku również dane będzie nam usłyszeć nowy solowy album Pauliny Przybysz, krążek zatytułowany „Odwilż”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: