Abel & Jordah nagrali hymn małych i większych miast

Opublikowano: 01/06/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Abel & Jordah zaprezentowali drugi singiel zwiastujący ukazanie się albumu „Abracham”. Po otwierającym promocję następcy „Hannibala” utworze „966” teraz jest to równie enigmatycznie zatytułowany „69100”. Jednakże mieszkańcy rodzinnego miasta współtwórców zaprezentowanego wraz z klipem numeru z odszyfrowaniem tytułu problemu mieć nie powinni.

„69100”, swoim tytułem nawiązuje, rzecz jasna, do kodu pocztowego Słubic. Rodzinnego miasta Abla. Naturalnym zatem jest, że w numerze Słubicom dedykowanym pojawia się również mocna rapowa gwardia położonego nad Odrą miasta w osobach mlodegokojota oraz pochodzącego z Ukrainy, aczkolwiek od ośmiu lat zamieszkującego Słubice, Dwhite’a. W tym składzie powstał remix „69100”. Przewrotnie przez duet Abel & Jordah zaprezentowany przedpremierowo jako drugi zwiastun albumu „Abracham”. I z jednej strony singiel „69100” potraktować możemy jako hymn lokalnych patriotów, z drugiej natomiast, jako przyczynek do przemyślenia tematu relacji pomiędzy miejscem zamieszkania, a kształtowaniem się charakteru człowieka względem jego otoczenia. Bowiem zdaniem rapera rzeczywistość małych i większych polskich miastach wygląda dość podobnie, co nadaje kawałkowi „69100” uniwersalnego tonu.

„Wiele osób, które słyszały numer przed premierą uznały go za kontrowersyjny. Ja osobiście nie widzę w nim kontrowersji, jedynie odrobinę nie dla wszystkich wygodnej prawdy”

– Abel

„Abracham” światło dzienne, przy wsparciu NWJ, światło dzienne ujrzy 30 czerwca. Szczegóły trzeciego lonplay’a duetu Abel & Jordah znajdziecie w tym miejscu, a preorder tutaj.

(Fot. główna – kadr z video „Abracham”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: