Anderson .Paak również ma swój „Lockdown”

Opublikowano: 19/06/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Na to co ostatnio dzieje się w Stanach Zjednoczony obojętny nie jest również Anderson .Paak. Co więcej, Breezy Lovejoy wydaję się być wściekły jak nigdy wcześniej. A upust swoim emocjom dał we właśnie opublikowanym wraz z klipem premierowym singlu.

Numer zatytułowany został „Lockdown”, za produkcję odpowiada sam .Paak do spółki z J.LBS, a towarzyszy mu bardzo wymowny teledysk. Za reżyserię klipu obrazującego „Lockdown” Andersona odpowiada Dave Meyers, jeden z bardziej wziętych twórców videoklipów, na koncie mający niezliczoną ilość teledysków, nie tylko rapowych. W jego najnowszym dziele, oprócz Cheeky Andy’ego, przed kamerą stanęli także m.in. Syd i Jay Rock.

Sam numer „Lockdown” jest, rzecz jasna, manifestem sprzeciwu Anderson .Paaka wobec brutalności policji, nienawiści wobec czarnoskórych mieszkańców USA, i ogólnie, wobec ostatnich tragicznych wydarzeń. Dosadnym podsumowanie przekazu „Lockdown” jest zamieszczenie na końcu teledysku listy ofiar brutalności amerykańskich stróżów prawa.

Dzień publikacji nowego numeru Anderson .Paaka również przypadkowy nie jest. W dniu dzisiejszym w Stanach obchodzone jest bowiem nieoficjalne święto Juneteenth, nazywane również Freedom Day, Jubilee Day lub Liberation Day, czyli najogólniej Dniem Wolności. Święto to ustalono dla upamiętnienie armii Unii dowodzonej przez generała Gordona Grangera, który 19 czerwca 1865 w mieście Galveston w Teksasie ogłosił rozkazy federalne mówiące o tym, że od teraz wszyscy niewolnicy w stanie Teksas są wolni.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: