Public Enemy publikują premierowy singiel

Opublikowano: 19/06/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych odbijają się głośnym echem również w świecie muzyki. Kwestią czasu było, aż głos w tej sprawie zabiorą najwięksi rewolucjoniści hip-hopu, czyli Public Enemy!

Chuck D, DJ Lord i spółka numer zatytułowany „State of The Union (STFU)” opublikowali wczorajszego wieczora. Co było do przewidzenia, w kawałku ostro dostaje się Trumpowi. Mistachuck w słowach nie przebiera, rezydenta Białego Domu nazywając chociażby „Nazi gestapo dictator”. Zaskoczeniem natomiast jest, że za produkcję najnowszego numeru Public Enemy odpowiada DJ Premier!

Public Enemy ostatni długogrający krążek, materiał zatytułowany „Nothing Is Quick in the Desert”, wydali w 2017 roku. W tym roku natomiast, dokładnie 1-go marca, z zespołu odszedł jeden z jego bardziej rozpoznawalnych załogantów, czyli Flavor Flav. Decyzja ta zapadła po tym jak nowojorska grupa poparła polityka Berniego Sandersa (na marginesie, polsko-żydowskiego pochodzenia) i wystąpiła na jego wiecu w Los Angeles, z czym jak widać charyzmatyczny Flav niespecjalnie się zgadzał. Miesiąc później jednak, dokładnie w Prima Aprilis, zespół Public Enemy oświadczył, że cała akcja początkowo była nieporozumieniem, który przerodził się w żart, który Chuck D i Flavor Flav urządzili swoim fanom.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: