Arsonists wydadzą nowy (i nieco starszy) materiał! jest pierwszy singiel – gościnnie Vinnie Paz

Opublikowano: 02/02/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Są jednostki i grupy w hiphopie, które w branży namieszały tylko raz, ale za to porządnie! Tak było między innymi z nowojorską ekipą Arsonists. Wchodzący w jej skład Q-Unique, D-Stroy, Freestyle, Swel Boogie oraz Jise One wypuścili w 1999 roku swój klasyczny debiut „As the World Burns”. Album osiągnął 78. miejsce na liście Billboardu, single całkiem nieźle radziły sobie na listach przebojów, a panowie…. zniknęli.

No może nie do końca. Wszakże wydali oni, w nieco innym składzie, w 2001 roku album „Date of Birth”. Jednak przeszedł on bez echa, i nie zrobił tak dużego szumu jak wydany dwa lata wcześniej debiutancki krążek. I od tego czasu nic więcej spod szyldu Arsonists niestety już się nie ukazało. Panowie rozpoczęli więc próby swoich sił w karierach solowych, z czego jedynym, który swoim dorobkiem może się pochwalić jest cały czas aktywny Q-Unique. Około roku 2013 natomiast branżę obiegła plotka, że Arsonists ponownie spotkali się w studiu i wspólnie pracują nad materiałem zatytułowanym „Lost in The Fire”. Jednak jak to w życiu, a w hiphopie w szczególności bywa, na plotce i zapowiedzi się niestety skończyło.

I ponownie nie do końca. Materiał „Lost in the Fire” ujrzy bowiem światło dzienne! Co prawda, po pięciu latach od rozpoczęcia prac nad nim, ale zawsze. Na niektóre rapowe albumu czekaliśmy bądź nadal czekamy o wiele dłużej….

Planowane na 16 lutego nowe wydawnictwo Arsonists związane jest ze zbliżającą się 20. rocznicą premiery klasycznego „As the World Burns”. Z tej okazji na rynku ukaże się podwójne wydawnictwo „As The World Burns & Lost In The Fire” składające się z reedycji klasycznego już debiutu grupy oraz wspomnianego krążka „Lost in The Fire” zawierającego niewydane nigdy nagrania, werjse demo oraz remiksy Arsonists z lat 1996-2000,  a także sześć całkowicie nowych, premierowych kawałków.

Jednym z premierowych numerów jakie znajdą się na zapowiedzianym na 16 lutego wydawnictwie jest numer „Tough Guy”, który właśnie pojawił się w sieci, i w którym Arsonists gościnnie wspierani są przez Vinniego Paza. Poniżej natomiast znajdziecie okładki wydawnictwa oraz jego tracklistę.

Arsonists – Lost In The Fire 

As The World Burns (CD 1):
1. Intro
2. Backdraft
3. Shit Ain’t Sweet
4. Pyromaniax
5. Underground Vandal
6. Blaze
7. Venom
8. Frienemies
9. Lt. Worf & Chewbacca
10. Session
11. Shaboing
12. Rhyme Time Travel
13. Live To Tell
14. Seed
15. Lunchroom Take-Out
16. Worlds Collide
17. Flashback
18. D-Sturbed Words
19. Geembo’s Theme
20. Halloween
21. In Your Town
Lost In The Fire (CD 2) [New Music, Demos, Remixes, Unreleased Music 1996-2000]:
1. Who’s With Us
2. March
3. Tough Guy (feat. Vinnie Paz)
4. Ugly
5. Favorites (feat. Ill Bill)
6. Peace (feat. DJ Eclipse)
7. Pyromaniax (Original Version)
8. Blaze (Remix)
9. Wee Hours (feat. J-Live)
10. Fat Laces
11. Testing
12. Spark ‘Em
13. Xilef
14. AEIOU
15. Rough Times
16. AYO (feat. High & Mighty & Mass Influence)

A tutaj przypominamy lub przedstawiamy tym co nie znają single z debiutu Arsonists, które na stałe już zapisały się na kartach rapowej historii.

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: