Bartek Koko oddał do użytku „RUDERĘ”

Opublikowano: 21/05/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Pierwsze, solowe LP Bartka Koko stało się faktem. „RUDERA” miała swoją oficjalną premierę wczoraj, a dla samego autora ma ona wyjątkowe znaczenie i stanowi zapis jednego z najważniejszych okresów w życiu. W dniu premiery dostaliśmy również kolejny klip do numeru, „Park”.

„RUDERA” to album wyjątkowy dla Bartka Koko pod co najmniej dwoma względami. Po pierwsze, jest to pierwsze, solowe LP rapera. Wcześniej solowo pokusił się jedynie o nagranie EP, a pozostałe jego muzyczne ruchy związane były głównie ze składami Ententa i Fillomatic. Po drugie, „RUDERA” to poniekąd dopowiedzenie historii, którą Koko zaczął nam opowiadać na EP, „Wszędzie widzę szlugi”. Historii, którą w swoich social media przytacza jeszcze raz z okazji premiery nowego materiału:

„To dla mnie ważny dzień. Po pierwsze to rok temu postanowiłem że nie chcę już dłużej być niewolnikiem uzależnienia. Ruszyłem w wielką podróż, zrozumiałem że jestem bezsilny w stosunku do alkoholu. Postanowiłem zmierzyć się z własnymi demonami, z przeszłością… postanowiłem zrozumieć kim jestem. To był wspaniały rok, pełen wzlotów i upadków, pełen radości i smutków. . Był intensywny, bo w końcu czuję że zacząłem żyć. Miałem wsparcie rodziny i przyjaciół którzy przy mnie trwali i przyjaciół których poznałem na AA. Nigdy nie jest za późno by wydostać się z rudery, z przytłaczającego cię świata który istnieje tylko w twojej głowie…I o tym jest ten album który ma dzisiaj premierę. To moje podziękowanie dla was, ludzi którzy mnie otaczają.”

A jako, że dzień premiery albumu należy święcić, Bartek Koko udostępnił wczoraj kolejny klip. W numerze, „Park”, po raz trzeci już z rzędu gościnnie pojawia się PAVULO, ale zupełnie nie mamy tego za złe, bo współpraca tego duetu za każdym razem jest trafiona. W serwisach straming’owych pojawiła się też reszta numerów z „Rudery”, a przypomnijmy, że gospodarz, poza w/w PAVULO, na album zaprosił także Konarskiego, Kubę Knapa, Ententę, Emikae oraz DJ’a Cutahead, DJ’a HWR i Stachowskiego na gitarze. Za bity na płycie odpowiedzialni są !kos, MXL, GØHER, Oriz Beats, Def Beats, Tobik, JHN i Kokos.

Wydanie fizyczne albumu Bartka Koko, „RUDERA”, wciąż zamawiać można pisząc na adres mailowy ALBUMRUDERA@GMAIL.COM

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: