Hołd Biggiemu oddali twórcy ze Stanów, jak i Polski

Opublikowano: 23/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W sobotę 21 maja The Notorious B.I.G. świętowałby swoje 50. urodziny. Świętowałby, gdyby nie tragiczne zajście mające miejsce 9 marca 1997 roku na skrzyżowaniu South Fairfax Avenue i Wilshire Boulevard w LA. O rocznicy urodzin wielkiego rapera pamiętali zarówno twórcy w Stanach, jak i w naszym kraju.

Ty Dolla $ign i Bella Alubo, na uroczyste obchody 50. urodzin nieodżałowanego Biggiego Smallsa przygotowali wspólnie utwór zatytułowany „G.O.A.T.”. Sławnemu raperowi i wokaliście oraz piosenkarce R&B nigeryjskiego pochodzenia „zza światów” towarzyszy także sam wielki Christopher Wallace. W inspirowanym afrotrapowymi brzmieniami „G.O.A.T.” użyto bowiem sampel z wersami Notoriousa z „I Love The Dough” pochodzącym z kultowego albumu „Life After Death”.

„Bycie w piosence z Biggiem było moim marzeniem od dzieciństwa. Tytuł piosenki pasuje do niego…the GOAT. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Big. Tęsknimy za Tobą!”

– Ty Dolla $ign

Zaprezentowany w piątek, wykonany przez Ty Dolla $igna i Belle Alubo utwór „G.O.A.T.” spotkał się również z entuzjastycznym przyjęciem ze strony Voletty Wallace, matki The Notorious B.I.G.

„Wspaniale jest być świadkiem tego, jak muzyka mojego syna została na nowo wymyślona dla jego fanów i dzisiejszego pokolenia młodych mężczyzn i kobiet, którzy mogą przyjmować jego sztukę. Doceniam ciężką pracę wszystkich osób zaangażowanych w stworzenie idealnej mieszanki głosów i muzyki do tego utworu.”

Voletta Wallace

W naszym kraju twórcami, którzy pamiętali o 50. rocznicy urodziny The Notoriousa B.I.G. byli PlanBe i Sir Mich. Świeży na naszej scenie duet przygotowuje się właśnie do zaplanowanej na 24. czerwca premiery pierwszego długogrającego efektu wspólnych działań. Panowie znaleźli jednak chwilę, by w okresie trwającej właśnie przedsprzedaży albumu „Flamingo” stworzyć numer pt. „B.I.G.”. Fani Biggiego z pewnością bez problemu wyłapią z tego kawałka wszystkie follow-upy do twórczości nowojorskiego rapera. A te zawarto również na okładce singla „B.I.G.” zaprojektowanej przez Jaruke. Font na niej użyty inspirowany jest tym, który znamy z cover artu płyty „Ready To Die”. Z kolei korona na głowie Sir Micha jest identyczna z tą, która kojarzy nam się z postacią Big Poppy. Na okładce singla „B.I.G.” zauważyć możemy również skan autografu Christophera Wallace’a.

„Niespodziankowy luzak ode mnie i Sir Micha na urodziny greatest of all time: Notorious B.I.G.”

– PlanBe

PlanBe & SirMich - BIG
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: