Barto Katt to niezły rap „sookie’n’syn”

Opublikowano: 09/09/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Po ponad dwóch latach pracy nad solowym albumem, Barto Katt w końcu wypuszcza pierwszy singiel. „sookie’n’syn” to pierwsza odsłona materiału, zatytułowanego „Sookie”. Wraz z pierwszym singlem, Barto zapowiedział trasę koncertową oraz wyjawił datę premiery płyty.

W końcu, po dwóch latach pracy nad nim, Barto Katt zapowiedział swój solowy album długogrający. „Sookie”, bo taki tytuł będzie nosił, został w całości wyprodukowany, zmixowany i zmasterowany przez warszawskiego hip-hopowca. Sam autor dość szczegółowo opisuje, czego możemy spodziewać się po jego nadchodzącym krążku:

„Tytuł został nadany na cześć tajemniczej postaci wykreowanej przez autora, a sam album, jak twierdzi artysta jest „biletem w jedną stronę” do lepszej jakości życia. Płyta została podzielona na dwie równe części (6:00 & 21:00). Jest zwieńczeniem trylogii, więc nie zabraknie po latach nieobecności komiksowego alter ego artysty, śmiało można przyznać, że całokształt dzieła jest… no właśnie jest nadto „kreskówkowy”, owiany w głupkowato-poważny klimat, który jest dosłownie istną tragifarsą, która manifestuje zmagania się z problemami dnia codziennego młodego (jeszcze, jeszcze chwile) rapera oraz producenta. Wróćmy do szczegółów — warstwa muzyczna to zdecydowanie powrót do samplowania, utęsknionych korzeni oraz młodzieńczych inspiracji Barto. Jak na autora przystało nie zabraknie świeżego brzmienia, lecz to nie będą eksperymenty z gatunkami muzycznymi wychodzące poza granice wyobraźni, tym razem to dobrze wyważone połączenie między starą a nową szkołą rapu.”

Na kanale BUMP’12 dostępny jest już pierwszy singiel z albumu. „sookie’n’syn”, zobrazowany kręconym z drona klipem, to mocno oldschool’owy przelot Barto. Jak się okazuje, pełnej tracklisty „Sookie” nie poznamy aż do dnia premiery całego materiału. A kiedy możemy się jej spodziewać? Premierę swojego nadchodzącego albumu szef BUMP’12 zaplanował na piątek, 13 października.

Co więcej, dostępna jest już dokładna rozpiska trasy koncertowej, którą Barto Katt odbędzie z „Sookie”. Warszawiak zagra kolejno:
19.10 – Wrocław – Alive
20.10 – Poznań – Pod Minogą
21.10 – Katowice – Rajzefiber
17.11 – Sopot – Dwie Zmiany
24.11 – Warszawa – VooDoo
25.11 – Kraków – Lastriko

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: