Big Hit zadebiutował jedynym takim albumem w historii rapu

Opublikowano: 18/12/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Big Hit karierę ma zadziwiającą. Większość przesiedział bowiem za kratkami. Przez ten czas pierworodny Hit-Boy stał się jednym z bardziej rozchwytywanych beatmakerów w rap grze. I, co oczywiste, skomponował warstwę muzyczną na album swojego taty, gdy ten zakończył odsiadkę. „The Truth Is In My Eyes” ukazało się w miniony piątek i stanowi pierwszą płytę w historii rapu, którą syn w całości wyprodukował swojemu ojcu.

„The Truth Is In My Eyes”, wydany 15 grudnia, to album ciekawy pod kilkoma względami. Big Hit swoją solową płytę wydał po serii odsiadek, które łącznie trwały aż trzydzieści lat. Ojciec Hit-Boy’a zaliczał przerwy podczas pobytów za kratami, jednak nie na tyle długie, aby móc zakończyć prace nad albumem. To udało się dopiero w mijającym obecnie roku. Big Hit mury więzienia opuścił bowiem na wiosnę i z miejsca zabrał się do roboty. A czynny udział w nagrywaniu płyty wziął, rzecz jasna, Hit-Boy. Tworząc całą warstwę muzyczną, „The Truth Is In My Eyes”, a także dając ojcu wskazówki odnośnie samego nagrywania debiutanckiego albumu.

„Będąc w szkole podstawowej, mówiłem ludziom, że pewnego dnia ja i mój tata, kiedy wróci na ulice, będziemy razem tworzyć muzykę. Przez lata mieliśmy momenty, w których lądował na sekundę, może max kilka miesięcy, zaczynaliśmy nagrywać i poczyniliśmy pewne postępy. Następnie on pozwalał zwyciężyć ulicy nad sobą i za każdym razem trafiał z powrotem na lata do celi”.

„To pierwszy raz w muzyce, kiedy widać odwrócenie ról w takich proporcjach. Pomagam mojemu tacie zrobić coś konstruktywnego ze swoim czasem i daję mu możliwość kreatywnego wyrażenia się poprzez muzykę”.

– Hit-Boy

Big Hit wydanie debiutanckiego albumu poprzedził rozgrzewką w postaci udziału w również tegorocznym, solowym projekcie Hit-Boy’a, czyli “Surf or Drown, Vol. 2″. Swój własny materiał natomiast, urozmaicając także ciekawym doborem gości. Na „The Truth Is In My Eyes” pojawiają się, m.in., Jay Worthy, Mozzy, Snoop Dogg, The Alchemist, Musiq Soulchild, Dom Kennedy czy Benny The Butcher. Co również interesujące, Big Hit album „The Truth Is In My Eyes” umieścił jedynie w serwisie Bandcamp z możliwością zakupu za kwotę 10 dolarów. Płyta jest jednak zamieszczona w JPay dostępnej we wszystkich… więzieniach. W dniu premiery „The Truth Is In My Eyes” ukazał się także kolejny teledysk promujący debiut Big Hit’a. Nakręcony do numeru „Wigglin'”, w którym Hit-Boy oraz Mozzy, pojawiają się gościnnie.

Big Hit - The Truth Is In My Eyes - album cover art

Big Hit – The Truth Is In My Eyes

 1. The Truth Is In My Eyes
 2. Red Lotion (feat. Jay Worthy & RJmrLA)
 3. Load 'Em Up (feat. Baby Stone Gorillas)
 4. Take Some Off Of That
 5. Extra Clips
 6. Wiggin (feat. Hit-Boy & Mozzy)
 7. Break The Mold
 8. A$VP Chauncey (feat. Hit-Boy)
 9. Boo Bop
 10. Shopping Monster (feat. Snoop Dogg)
 11. Man In Rollin (feat. The Alchemist)
 12. Breakin The Ice (feat. Musiq Soulchild)
 13. The Pain Is Deep (feat. Dom Kennedy & J. Stone)
 14. Inspiration (feat. Figg Newton & Killa Twan)
 15. Speakin in Codes (feat. Benny The Butcher)
 16. Stay On
 17. G’z Don’t Cr

(Fot. główna – kadr z video „The Pain Is Deep”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: