Black Thought i Danger Mouse nagrali razem album

Opublikowano: 13/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Black Thought & Danger Mouse zapowiedzieli wydanie wspólnie nagranego albumu! Nie są to jednak żadne obietnice bez pokrycia. Wydawnictwo zatytułowane „Cheat Codes” ma już bowiem ustaloną datę premiery. Zaprezentowano także tracklistę płyty, w której nagraniu udział wzięli znamienici goście, a w sieci pojawił się pierwszy singiel, zobrazowany klipem utwór „No Gold Teeth”.

Black Thought, frontman super crew The Roots, rozpoczęcie współpracy z Danger Mousem ujawnił już w 2020 roku, podczas odwiedzin w „Ebro in the Morning”. Po tym jak światło dzienne ujrzał ostatni dotąd długogrający materiał Trottera, czyli „Streams of Thought, Vol. 3: Cane & Able”. Płyta stworzona z uznanym w świecie muzyki producentem planowana była jako kontynuacja zapoczątkowanej przed czterema laty serii. Pierwotny tytuł brzmiał natomiast „Dangerous Thoughts”. Koncepcja uległa jednak zmianie i album, pod którym razem podpisali się Black Thought & Danger Mouse zatytułowano „Cheat Codes”.

„Cheat Codes” to 12 premierowych utworów, które Black Thought i Danger Mouse nagrali w bardzo interesujących gości. W gronie zaproszonych znaleźli się bowiem, między innymi, Raekwon, Joey Bada$$, Michael Kiwanuka oraz Conway the Machine. To jednak nie koniec niespodzianek. W jednym utworze na „Cheat Codes” wspólnie pojawiają się bowiem także A$AP Rocky i Run The Jewels, a nam dane będzie jeszcze raz usłyszeć głos nieżyjącego już niestety MF Dooma! Dla samego Danger Mouse’a natomiast, album z Black Thoughtem stanowi powrót do hip-hopu oraz produkcji muzyki opartej na samplowaniu. Raper z The Roots album „Cheat Codes” przedstawia również jako materiał dla tych osób zainteresowanych hip-hopem, których gust muzyczny ewoluował równocześnie z duetem Black Thought & Danger Mouse.

Danger Mouse & Black Thought wspólnie stworzone „Cheap Codes” zaprezentują światu 12 sierpnia. Już teraz natomiast zapoznać możemy się z pierwszym singlem zwiastującym ten album. Jest nim zaprezentowany wraz z teledyskiem utwór „No Gold Teeth”. Dla Danger Mouse’a punktem wyjścia przy tworzeniu warstwy brzmieniowej tego numer był sampel z funkowo-bluesowego „Stop” z repertuaru Jerry’ego Ragovoya i Morta Shumana. Z kolei Black Thought utwór „Stop” w tekście „No Gold Teeth” wykorzystał na swój sposób. Inspiracje zaczerpnięte z innych muzycznych dla Black Thoughta & Danger Mouse’a stanowiły także podstawę przy tworzeniu „Cheat Codes”.

„To album niepowiązany z żadnym gatunkiem, epoką czy trendem – nieskategoryzowany i ponadczasowy. To brzmienie duetu obserwującego własną kulturę i zadającego pytania, na które być może wciąż nie znają odpowiedzi”

– oficjalny opis albumu „Cheat Codes”

Danger Mouse & Black Thought - Cheap Codes - album cover art

Danger Mouse & Black Thought – Cheat Codes

01. “Sometimes”
02. “Cheat Codes”
03. “The Darkest Part” (feat. Raekwon & Kid Sister)
04. “No Gold Teeth”
05. “Because” (feat. Joey Bada$$, Russ, & Dylan Cartlidge)
06. “Belize” (feat. MF DOOM)
07. “Aquamarine” (feat. Michael Kiwanuka)
08. “Identical Deaths”
09. “Strangers” (feat. A$AP Rocky & Run The Jewels)
10. “Close To Famous”
11. “Saltwater” (feat. Conway the Machine)
12. “Voilas & Lupita”

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: