Black Thought ujawnił, że tworzy zespół z m.in. DJ’em Premierem

Opublikowano: 15/12/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Dobiegający właśnie 2020 rok dla Black Thoughta okazał się mocno pracowity. Frontman The Roots wydał trzecią część swojej solowej serii „Streams of Thought”, dograł „featy” na płyty m.in. Commona czy Statika Selektah oraz kontynuuje pracę z Danger Mousem nad wspólnym materiałem. W międzyczasie wraz ze swoim legendarnym Crew z Philly występuje w „The Tonight Show” Jimmy’ego Fallona i przygotowuje album „End Game”. Teraz natomiast dowiadujemy się, że Tariq Trotter regularnie urządza sobie także studyjne sesje z DJ’em Premierem w towarzystwie kilku muzyków i wokalistów.

I zaznaczyć trzeba we wstępie. Jest to grono co najmniej nietuzinkowe. Black Thought i DJ Premier współpracę zacieśnili z ikoną rocka – gitarzystą, piosenkarzem i kompozytorem Elvisem Costello, wyróżnioną nagrodą Grammy sławną jazzową wokalistką Cassandrą Wilson, równie znanym piosenkarzem i gitarzystą Nathanielem Rateliffem oraz T Bone Burnettem – uznanym w świecie i uhonorowanym wieloma nagrodami muzykiem, autorem wielu soundtracków i oficjalnie mózgiem całego zamieszania. Zamieszania, które otrzymało już nazwę Dopamine, i które Black Thought określił mianem supergrupy!

Trotter parę z ust puścił podczas wywiadu dla The Crate 808 Podcast, z którego dowiadujemy się o stworzeniu już kilku utworów w takim składzie: „DJ Premier i ja utworzyliśmy coś w rodzaju supergrupy z T Bone Burnettem, Elvisem Costello i Cassandrą Wilson, po prostu naprawdę niezwykłą, różnorodną ekipą. Nagrywaliśmy ten projekt, który wstępnie nazywa się 'Dopamine’. Steruje nim T Bone Burnett… . To dziwne, jak powstają utwory, ale wymyślamy coś, co jest esencjonalnym instrumentowaniem na żywo, a Premier jest właśnie tu, bierze to i tnie, a my pracujemy w tym charakterze. Mam wiele rzeczy, które Premier i ja nagraliśmy w ciągu ostatniego roku”. Kiedy jednak, i czy w ogóle, efekty współpracy Black Thoughta i DJ’a Premiera w ramach supergrupy Dopamine, usłyszymy. Tego na moment obecny niestety nie wiemy. Liczymy, że zmieni się to szybko! Pełny zapis rozmowy w frontmanem The Roots sprawdzić możecie poniżej.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: