Brodka, Hades i 2K88 w singlu „Moja droga” 

Opublikowano: 16/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Brodka, Hades i 2K88 spotkali się w singlu „Moja droga”. Ten wyjątkowy i intrygujący, zobrazowany teledyskiem utwór stanowi pierwszą muzyczną zapowiedź albumu “WAWA”, uświetniającego 80. rocznicę Powstania Warszawskiego.

W tym roku, z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej projektu pt. „WAWA”. Zapraszając tym samym do współpracy innych twórców. Jednymi z nich są Hades i 2K88, którzy niedawno wraz z Kosim wydali płytę pod szyldem Strata. Z kolei z Brodką, Had i 88 stworzyli utwór „Moja droga”. Hipnotyczny i wciągający zarówno warstwą liryczną, jak i brzmieniem. Wokale Brodki i Hadesa uzupełniają się w sposób niemalże doskonały, co produkcją numeru podkreśla 2K88. Gdyby cała trójka odpowiedzialna za nagranie „Mojej drogi” podjęła się stworzenia większego materiału, to z pewnością byłaby to interesująca pozycja zarówno w muzyce alternatywnej, jak i w rapie.

„Moja droga” to tymczasem jeden z dziesięciu utworów, jakie znajdą się na albumie “WAWA. Zbiorze nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla Brodki sposób opowiadają o Warszawie. Premierę albumu “WAWA” zaplanowano na 26 lipca. Już za kilka dni natomiast, dokładnie 19 czerwca ruszy przedsprzedaż, w której zamówić będzie można CD oraz winyl.

„Tworzenie tej płyty to dla mnie nowe doświadczenie w roli kuratorki i dyrektorki artystycznej. Ciekawi mnie sam proces i spotkania z ludźmi, których zaprosiłam do projektu. Samo zmierzenie się z różną wrażliwością gości czy różnym myśleniem o tym mieście, jest dla mnie bardzo ważne i właśnie to zapamiętam z tej pracy.
Album „WAWA” opowiada o Warszawie – mieście dla mnie szalenie ważnym. Przedstawiam historię z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji, ale również interesuje mnie energia krążąca między artystami, którzy się nią inspirowali. Z całą trudną historią i szarością, jaką ze sobą niesie”.

– Brodka

(Fot. główna: kadry z video „Moja droga” / fragm. tekstu – źródło: mat. prasowe Kayax)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: