Common headlinerem 16. edycji Hip Hop Kemp

Opublikowano: 23/05/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

 

I wszystko stało się jasne! I to nie w piątek, jak tradycja nakazuje, a we wtorek poznajemy headlinera tegorocznej edycji Festiwalu z Atmosferą.
A jest nim jeden z bardziej docenionych raperów na scenie – Common!

Pochodzący z Chicago artysta (nie bójmy się używać tego słowa wobec Lonnie Rashida Lynn Jr) karierę swoją karierę rozpoczął w roku 1992, w którym jeszcze pod pseudonimem Common Sense wydał debiutancki album Can I Borrow a Dollar?”.
Rozpoznawalność Commona od momentu debiutu na rapowej scenie systematycznie zwiększała się, a wydane łącznie 11 albumów w karierze zaowocowało zyskanie statusu jednego z bardziej cenionych wykonawców w świecie hip-hopu. Dowodem na to mogą być wspólne nagrania z największymi postaciami muzycznej (nie tylko rapowej) branży oraz produkcje jakie raper otrzymywał na swoje albumu, przytoczmy chociażby osoby Jaya Dee czy Kanyego Westa jako producentów płyt chicagowskiego artysty.
Dołóżmy do tego sprzedaż albumów w milionowych nakładach (rewelacyjne „Be” oraz „Finding Forever”), wielokrotne otrzymywanie nagrody Grammy i BET Hip Hop Awards, a także Oscara za stworzony wraz z Johnem Legendem utwór „Glory” powstały do filmu „Selma”.
I chyba nie musimy już więcej argumentować dlaczego status headlinera festiwalu Hip Hop Kemp jest jak najbardziej adekwatny do osoby Commona! I, że musicie tam BYĆ!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: