Grekk poleciał na grubo, czyli jak prezentuje się „Art Of Fatness”

Opublikowano: 06/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Bartek Koko, Cira czy WCK. A przede wszystkim Keith Murray, Reks, A-F-R-O oraz iNTeLL, syn jednego z członków Wu-Tang Clanu. Tak właśnie zapowiada się nadchodzący album jednego z poznańskich producentów. Jest nim Grekk, który właśnie zaprezentował robiącą wrażenie tracklistę płyty „Art Of Fatness”.

Grekk zapowiedział właśnie swój drugi producencki album. Po wydanym w 2018 roku „Art Of Rawness”, teraz przyszedł czas na „Art Of Fatness”. Pierwsze przecieki na temat gotowej już płyty w mediach społecznościowych zamieścił natomiast przed kilkoma tygodniami DJ Eprom, odpowiedzialny za mix i mastering całego materiału. Wówczas też doszła do nas rewelacja, że jednym z gości zaproszonych przez Grekka na „Art Of Fatness” jest Keith Murray! Autor kultowego numeru „The Most Beautifullest Thing in This World”, pochodzącego z tak samo zatytułowanej, równie klasycznej płyty, kuzyn Redmana i załogant Def Squadu. Na tym jednak nie koniec niespodzianek, gdyż Grekk tworząc „Art Of Fatness” wysłał jeszcze kilka zaproszeń za Ocean. Tym sposobem na płycie reprezentanta Poznania znaleźli się, w jednym numerze, Reks z A-F-R-O oraz iNTeLL, syn U-Goda z Wu-Tang Clanu i reprezentant 2nd Generation Wu.

„Art Of Fatness” to także popis polskich raperów na bitach Grekka. Obecność tym razem zalicza Cira, który przed kilkoma miesiącami sam zaliczył powrót po całkiem długiej nieobecności. Meldują się także ugruntowujący swoją pozycję za scenie bartek koko wraz z debiutującym #PROlike oraz NMBR’em, a także dobrze już znany i lubiany skład WCK. Na albumie Grekka nie mogło również zabraknąć KMC, z którym to producent przed dwoma laty zaprezentował „DA ELEMENTZ EP”. Nasz redakcyjny kolega na „Art Of Fatness” pojawia się w dwóch numerach. Jednym solowym, a drugim nagranym w towarzystwie wspomnianych powyżej Reksa i A-F-R-O.

To jednak nadal nie koniec. Swoje numery na album Grekka nagrali bowiem również MOKA, Kickmatick wraz z Maggy Moroz i PTR’em z duetu AprAxjA, MC Grzechu oraz Rane ze składu Inicjatywa. Na dokładkę natomiast przywołany już do tablicy DJ Eprom dorzucił swój remix numeru z Keithem Murray’em. Warto dodać, że wkład w „Art Of Fatness” mają także instrumentaliści. Dzięki temu w utworach na płycie Grekka usłyszymy żywe brzmienie basu, gitar, trąbki czy skrzypiec. Skład twórców zaangażowanych w powstanie „Art Of Fatness” uzupełniają, co oczywiste, dj’e. W tym składzie znaleźli się z kolei DJ Kobra, Drapacze Wosq i DJ Kolega. Premierę „Art Of Fatness” zaplanowano na pierwszy dzień tegorocznego lata, czyli 20 czerwca, a pierwszy singiel Grekk zamiar puścić ma już wkrótce.

„Chciałbym ogłosić, że mój album producencki będzie nosić nazwę ART OF FATNESS i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wpadnie na wszystkie platformy streaming’owe 20.06.2024r. (tj. Pierwszy Dzień Lata – bang!). Wrzucimy jeszcze jakiś singielek w między czasie. Co myślicie?”

– Grekk

Grekk – Art Of Fatness

 1. Enter
 2. Ajz feat. WCK
 3. Hurt feat. iNTeLL (2nd Generation Wu)
 4. Siema, co tam feat. MOKA, DJ Kobra
 5. Do jutra feat. Kickmatic, Maggy Moroz, PTR
 6. Stop playing feat. Keith Murray
 7. 1973 feat. MC Grzechu, Drapacze Wosq
 8. Szare dni feat. Rane (Inicjatywa)
 9. The older, the better feat. Reks, KMC, A-F-R-O
 10. Disco Inferno feat. Bartek Koko, #PROlike, NMBR
 11. Enrico Palazzo feat. Cira, DJ Kobra, DJ Kolega
 12. Nigdy, ani kiedykolwiek feat. KMC
 13. Esc
 14. Stop playing (Eprom remix) feat. Keith Murray

(Fot. główna – autor: Michał Warguła)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: