Curren$y, Foesum, Shade Sheist, OG Domino i inni na albumie producenta z Polski

Opublikowano: 23/05/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

RTN to pochodzący z Lublina producent przygotowujący się właśnie do wydania debiutanckiego krążka. Materiał zatytułowany został „Funktion” i stanowi producentki album, na którym wśród raperów znajdziemy wiele uznanych postaci ze Stanów!

Klimatycznie i brzmieniowo album osadzony został na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Gościnnie na „Funktion” pojawią się znani g-funkowym słuchaczom artyści z Los Angeles i okolic, m.in. legendarni Foesum, mający na koncie współpracę z np. Dr. Dre, Timbalandem i DJ’em Quikiem Shade Sheist oraz OG Domino, Clinton Wayne, Big2DaBoy, 92, Bigg Rocc, Quictamac, Nicole Funk, Rafi (PDG), Czarny (Beat Squad), Barney (Beat Squad), Young Koop i kilkoro nie ujawnionych jeszcze gości.
Jednym z ciekawszych featuringów jakie znajdziemy na „Funktion” jest jednak gościnny występ dość mocno popularnego w Stanach (u nas niestety niezbyt), pochodzącego z Nowego Orleanu i wyłonionego na jednego z Freshmanów XXL’a w 2009 r Curren$ego!  Ponadto na materiale znajdziemy również zwrotki dwóch gości z naszego (polskiego) podwórka Rafiego (PDG), Czarnego i Barneya z Beat Squadu.

Singlem promującym debiutancki materiał RTN’a jest natomiast singiel „I Know” stworzony wraz z pochodzącym również z LA 92’em. Numer uzupełnia zrealizowane do niego video, które zamieszczamy Wam poniżej.

Zapowiedziany na lato 2018 album „Funktion” powstawał ponad rok czasu, a sam jego autor określa go jako swoistą celebrację trwającej już dziewięć lat przygody z muzyką. To co na nim znajdziemy to produkcje, które charakteryzuje sztandarowe dla RTN’a łączenie funku, soulu, jazzu, r&b oraz hip hopu w jedną spójną całość. Warte dodania jest, że beaty zostały skomponowane od podstaw przez samego producenta zaczynając od perkusji, na klawiszach i gitarach elektrycznych kończąc. Ten bez wątpienia unikatowy na naszej scenie projekt wydany zostanie własnym sumptem, a jego wersja fizyczna dostępna będzie w bardzo limitowanym nakładzie wynoszącym jedynie 500 sztuk. „Funktion” dostępny będzie również  dostępny w wersji cyfrowej na platformach: Spotify, TIDAL, iTunes, Deezer, Amazon, Apple Music, Bandcamp.

 

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: