Czy jest szansa na nowy album Fugees?

Opublikowano: 09/07/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Większość fanów Fugees przez te wszystkie lata raczej zdążyła pogodzić się z tym, że klasyczne i ponadczasowe, a przede wszystkim, rewelacyjne „The Score” jest ostatnim albumem zespołu, w jakim jest nam dane się zasłuchiwać. A jednak! Ms. Lauryn Hill, Wyclef Jean i Pras być może zaskoczą słuchaczy jeszcze jedną płytą.

Fugees pracują nad nowym albumem! Tak bardzo fantastyczną, że aż niewiarygodną informację jako pierwszy podał serwis Page Six. Następnie wyczekiwane od lat wieści, że trio pracuje nad następcą „The Score” przekazały jeszcze takie portale jak New York Posts, Billboard, HipHopDX czy Daily Beast. Można zatem uznać, że coś w kwestii trzeciej płyty Fugees jest na rzeczy. A skąd przypuszczenia, że Ms. Lauryn Hill, Wyclef Jean i Pras, po prawie trzydziestu latach, mogliby wydać jeszcze jedną wspólną płytę? Od samych autorów kultowego „The Score” z 1996 roku. Zaczął Wyclef Jean, który w wywiadzie dla serwisu TZM w listopadzie 2023 roku, zapytany o powrót Fugees, odpowiedział krótkim, acz otwierającym furtkę do licznych spekulacji: „Anything can happen”. Teraz natomiast wieści o nowym albumie Fugees podkręca świeża zapowiedź trasy koncertowej Lauryn, Wyclefa i Prasa. Zespół pierwsze wspólne występy po latach przerwy ma już zresztą za sobą. Przed rokiem Fugees zagrali podczas Roots Picnic w Filadelfii, na Global Citizen’s Festival w nowojorskim Central Parku oraz słynnym kalifornijskim Forum. Z kolei w czerwcu tego roku Ms. Lauryn Hill swoją obecnością uświetniła galę BET Awards 2024. Wykonując utwory z solowej, równie klasycznej płyty „The Miseducation of Lauryn Hill”. A następnie, po zaproszeniu na scenę Wyclefa Jeana oraz syna, YG Marley’a, śpiewając wspólnie hitowe „Fu-Gee-La”. Chwilę po tym występie Ms. Lauryn Hill ogłosiła wspomniane tourné pt. „The Celebration Continues”.

„The Celebration Continues” zapowiedziano niedawno jako trasę celebrującą 25. rocznicę premiery „The Miseducation of Lauryn Hill” oraz upamiętniającą album „The Score”, a na scenie Fugees towarzyszyć będzie również YG Marley. Trasa koncertowa, mająca rozpocząć się 9 sierpnia na Florydzie, a zakończyć, co bardzo dla nas istotne, jesienią w Europie, stanowi kontynuacje przerwanego przez pandemię touru z 2021 roku. Może zatem Ms. Lauryn Hill, Wyclef Jean i Pras przez ten czas na tyle się ponownie zgrali, że nowy album Fugees faktycznie jest możliwy? Bardzo sobie i Wam tego życzymy.

(Fot. główna – fragment okładki albumu Fugees – Greatest Hits)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: