Czy Ten Typ Mes i Koza to „Foliage”?

Opublikowano: 09/11/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od premiery dziewiątego albumu Tego Typa Mesa. Zanim jednak „Hello Baby” 19-go listopada stanie się wydawniczym faktem, sprawdzić możemy czy gospodarz płyty z zaproszonych na „feat.” raperów, to aby nie na pewno jacyś „Foliage”.

Ten Typ Mes na swoim najnowszym albumie otoczył się gronem interesujących gości, którzy wzbogacili „Hello Baby” swoimi wokalami. Obecność na tej płycie innych raperów z pewnością miała istotny wpływ, że nie wszystkie utwory cechuje narracja, jak to określa sam Mes, „dziecio-tematyczna”. Jednym z gości zaproszonych na „Hello Baby” jest natomiast Koza. Panowie stworzyli wspólnie numer zatytułowany „Foliage”, w którym to „odnoszą się do bieżącej rzeczywistości pełnej wykluczających się 'prawd’ i zadziwiających teorii”. Na przyciągającym kinetyczną elektroniką beacie autostwa Jordana, na luzie i bez bojowego nastawienia, „Mes i Koza głośno zastanawiają się jak i dlaczego niektórzy znajomi odpływają od nich światopoglądowo coraz dalej i dalej”. Wspólne rozważania Tego Typa Mesa i Kozy na oryginalnym i zaskakującym teledysku przedstawił z kolei Ignacy Śmigielski.

„Foliage” to piąty już, po „Only in Warsaw”, „Idealnym raperze”, „Jodze” i „Akuku”, singiel zwiastujący album „Hello Baby”. Łącznie na płycie piętnaście numerów i dwa dorzucone jako w formie bonus tracków. Rapujących gości jest natomiast siódemka. Oprócz Kozy w gronie tym znaleźli się również Emil Blef, Berson, KęKę, Legendarny Afrojax, Dizkret i Gedz. Wokalnie natomiast Tego Typa Mesa swoimi głosami wsparły Maryla Modzelan, Ewa Ekwa, Lena Osińska oraz Kacperczyk. O warstwę muzyczną albumu „Hello Baby” zadbali z kolei Moo Latte, Dryskull, Atutowy, Kuba Więcek, WorstCase, Spear Oh. Więcej na temat dziewiątego solowego, a pierwszego koncept albumu w dyskografii Tego Typa Mesa dowiecie się z tego miejsca. A premiera „Hello Baby” już 19 listopada.

Ten Typ Mes - Hello Baby - okładka

Ten Typ Mes – Hello Baby

1. Masz 1 nowe zaproszenie (prod. Moo Latte)
2. Joga (prod. Dryskull, dodatkowe wokale Maryla Modzelan)
3. Foliage (prod. Jordan) feat. Koza
4. Only in Warsaw (prod. Atutowy)
5. Ślepy los (prod. Kuba Więcek) feat. Emil Blef
6. Idealny raper (prod. WorstCase)
7. Oj, czy zna? (prod. Kuba Więcek & Mes, dodatkowe wokale Ewa Ekwa)
8. Hello Baby (prod. Kuba Więcek)
9. Vienna (prod. Jordan)
10. Krew z krwi (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Maryla Modzelan)
11. Kręci się (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Lena Osińska)
12. Momma’s boy (prod. Jordan) feat. Berson
13. Z boku na bok (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Kacperczyk & Lena Osińska) feat. KęKę
14. Akuku (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Maryla Modzelan)
15. Prokreacyjne pierdolenie (prod. Moo Latte, harmoszka Afrojax) feat. Legendarny Afrojax
Bonus tracks:
16. My way (prod. Jordan_Bypass) feat. Dizkret & Gedz
17. Bye, bye (prod. Spear Oh)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: