Danger Mouse & Black Thought oraz Kiwanuka w singlu „Aquamarine”

Opublikowano: 16/07/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Danger Mouse & Black Thought w przyszłym miesiącu zaprezentują „Cheat Codes”, wspólnie stworzony album. Jednym z gości zaproszonych do nagrania wspólnego numeru jest Michael Kiwanuka. Powstały z brytyjskim wokalistom utwór „Aquamarine” zaprezentowano jako kolejny singiel z nadchodzącego wydawnictwa.

„Cheat Codes” będzie albumem opartym na brzmieniu z najwyższej półki, a zarazem mocno zaangażowanym społecznie w warstwie tekstowej. Tego, po materiale do spółki stworzonym przez uznanego, nie tylko w hip-hopie, producenta oraz frontmana The Roots, spodziewać możemy się w ciemno. Każdy natomiast singiel prezentowany przez duet Danger Mouse & Black Thought przed sierpniową premierą „Cheat Codes” stanowi tego trafne potwierdzenie. A zarazem udaną zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa. Nie inaczej jest w przypadku zaprezentowanego przed kilkoma dniami singla „Aquamarine”.

Danger Mouse & Black Thought - Aquamarine

Danger Mouse & Black Thought do stworzenia utworu „Aquamarine” zaprosili pochodzącego z Londynu Michaela Kiwanuka. Idealnie miękki, soulowy wokal Brytyjczyka idealnie komponuje się z twardo nawiniętymi zwrotkami MC z Philly oraz płynącym, jednak przez wyraźnie zaznaczone bębny, surowym zarazem, nadal lekko delikatnym podkładem genialnego Danger Mouse’a. Zobrazowany czarno-białym teledyskiem singiel „Aquamarine” to kolejna bardzo dobra zapowiedź albumu „Cheat Codes”, którego premierę zaplanowano na 12 sierpnia. Szczegóły, w tym tracklistę płyty, którą wspólnie stworzyli Black Thought i Danger Mouse znajdziecie w tym miejscu.

„W przypadku 'Aquamarine’, kiedy usłyszałem muzykę, miałem po prostu uczucie, żeby zaśpiewać o stawaniu w obronie czegoś, co jest wyjątkowe i o podążaniu tą ścieżką. Nie wiem dlaczego, ale tak właśnie wyszło. Czasami, gdy podążasz za czymś, co jest dla ciebie wyjątkowe, to tak jakby 'wrogowie byli wszędzie’. Chwilami życie może wydawać się kruche, jakby 'wszystko wokół płonęło’. Z jakiegoś powodu te akordy i muzyka sprawiły, że tak się poczułem”.

– Michael Kiwanuka

„To płyta poprawiająca samopoczucie. To płyta dla ludzi, którzy zainteresowali się hip-hopem i ewoluowali w tym samym czasie, co my. W tym momencie jesteśmy starszymi mężami stanu, więc czuję, że ta płyta również to odzwierciedla”.

– Danger Mouse

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: