donGURALesko ma „Marzenia z Wielkiej Płyty”

Opublikowano: 13/03/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

donGURALesko już zaraz rozpocznie promocję nowego albumu. Zanim jednak na horyzoncie pojawią się „Miejskie Ptaki”, DGE dokonuje pożegnania z poprzednią płytą pt. „Ucieczka z kina Wolność”, na której końcu zaprezentowano klip obrazujący „Marzenia z Wielkiej Płyty”. Utwór zawarty jedynie na fizycznym wydaniu ostatniego, jak dotąd, albumu Gurala.

DGE przed tygodniem zasygnalizował, że w tym roku pojawić powinny się „Miejskie Ptaki”. Nowy album Poznania, nad którym prace właśnie dobiegają ku końcowi. Aby jednak całkowicie swobodnie wejść w kolejny wydawniczy rozdział w swojej karierze, donGURALesko najpierw postanowił klarownie zakończyć poprzednią płytową przygodę, która minęła pod hasłem „Ucieczka z kina Wolność”. Na finisażu tegoż wydawnictwa zaprezentowano natomiast teledysk obrazujący „Marzenia z Wielkiej Płyty”. Utwór, który do tej pory znali jedynie nabywcy fizycznych wersji płyty „Ucieczka z kina Wolność”. Zamieszczoną w serwisach streamingowych „Ucieczkę z kina Wolność” zakańcza bowiem „Outro”. A właściwym, de facto, zakończeniem tej rozpoczętej w ubiegłym roku rapowej wędrówki Dziadziora są właśnie „Marzenia z Wielkiej Płyty”, do którego to utworu bit Guralowi dostarczył Dolun. Realizacją teledysku z kolei, tradycyjnie już, zajął się Filip Wendland.

„MARZENIA Z WIELKIEJ PŁYTY – czyli OUTRO płyty UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ dla cierpliwych. Tym ONESHOTEM zrealizowanym przez Filipa Wendlanda w zimowej aurze grunwaldzkich blokowisk żegnamy się z albumem
Dzięki. A już za chwilę… niespodzianka”.

– Szpadyzor Records

(Fot. główna – kadr z video „Marzenia z Wielkiej Płyty”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: