Drugi album Almost Famous ukaże się za kilka godzin

Opublikowano: 30/09/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Na ten dzień czekała niemała rzesza słuchaczy z całej Polski. Drugi album zespołu Almost Famous wleci na platformy streaming’owe dziś równo o północy.

Premiera „AF2”, czyli drugiego albumu zespołu Almost Famous zaplanowana jest na piątek, 1 października. Termin ten dotrzymany zostanie z niebywałą wręcz dokładnością. Jak zapowiedział bowiem w swoich social media sam Prezes aka Soulpete, materiał pojawi się w cyfrowych serwisach streaming’owych równo o północy. Poza dokładnym czasem premiery, Pete dzieli się też zakulisowymi smaczkami z procesu twórczego:

„Cieszę się cholernie, że ten album WRESZCIE ujrzy światło dzienne, bo bity zacząłem robić już w roku 2018. Początkowo planowałem opierać się tylko na samplach, które wyprodukował Jack White, bo: A) jest z Detroit, a kocham brzmienie tego miasta; B) ma On dość chłodne relacje z chłopakami z The Black Keys (…) Zrobiłem ok 25 bitów, z czego połowa wylądowała w koszu, jeden został użyty przy Restarcie („Jeszcze wczoraj”) i niestety, albo stety, tylko 3 zostały wykorzystane na tej płycie. Mam taką przypadłość, że jak coś za długo zalega mi na dysku, to traci świeżość i leci do niszczarki. Aleeee dzięki temu, że proces powstawania tej płyty tak mocno się wydłużył, to mogłem poznać takie zespoły jak Radio Moscow, czy Band Of Skulls, które „pomogły” mi skończyć ten album. Wydaje mi się, że wyszło to na plus produkcji, bo z perspektywy czasu dostrzegam, że taki zabieg przydałby się również na pierwszym projekcie.”

Przypomnijmy, że „AF2” promują 4 single: „Powertrip”, „Musztra”, „Decyzje” i „Waga” z gościnnym udziałem Jareckiego. Równie warte przypomnienia jest to, że równy tydzień po premierze krążka ekipa rusza w trasę koncertową, podczas której zagra 8 koncertów. Pełen terminarz występów Almost Famous znajdziesz tu.

Preorder Almost Famous „AF2”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: