Dzieło z „1997”

Opublikowano: 18/03/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o nowym projekcie rapera BJN’a oraz producenta Adash’a. Jako DZIEŁO zaprezentowali pierwszy kawałek, pt: „Recycling”. Kawałek zaskakujący, bo odbiegający klimatem od ich wcześniejszych poczynań, które charakteryzowało raczej nowoszkolne zacięcie.

Dziś w sieci pojawił się drugi numer spod szyldu DZIEŁO i po raz kolejny zostaliśmy zaskoczeni. Dlaczego? Najlepiej odpowie na to pytanie pierwszy wers Bujany, który nawija: „Adash robi bit jak w ’97, a jest ’97”. I są to fakty – jeden potwierdzony muzyką płynącą z głośników, a drugi metryczką urodzenia Adasha. „1997” to zmiana klimatu, z którym dotychczas kojarzyliśmy reprezentantów UPOJENI LABEL jest jak najbardziej na plus, ponieważ pokazuje, że nie są ograniczeni jedynie do jednego stylu i potrafią zrobić to jak należy również w staroszkolnej konwencji. Dodatkowym zaskoczeniem jest pojawienie się w kawałku DJ’a Taek’a z B.O.R.’u, który dołożył ze swojej strony skrecze.

Czego spodziewać się dalej? Pozostaje to tajemnicą. Pierwsze dwa kawałki, które dostaliśmy od chłopaków nieco zbiły nas z tropu, ale mała sugestia w opisie kawałka na YouTube, która mówi, że „1997” to „chwila oddechu od obecnych trendów”, sugeruje, że kolejna odsłona może przynieść nam DZIEŁO w bardziej charakterystycznej dla siebie konwencji.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: