Eldo gościnnie u Eskaubeia & Tomka Nowaka i jego Quartetu

Opublikowano: 06/05/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Eldo niestety coraz rzadziej staje już przed mikrofonem by nawinąć zwrotkę. Dlatego każda Leszkowa szesnastka jest dla nas na wagę złota. A jeśli położona zostaje na zagranym na żywo jazzowym podkładzie, który scratchami uzupełnia Mr. Krime to jest to wręcz ten przysłowiowy miód dla naszych uszu.

Takie rzeczy dzieją się dzięki zespołowi Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, który od kilku już dobrych lat regularnie łączący ze sobą światy jazzu i hip hopu dostarczając nam albumy będące wspaniałą fuzją tych obu muzycznych gatunków. Panowie przygotowują się teraz do wydania krążka zatytułowanego “Sweet Spot” – swojego trzeciego albumu, który nakładem Fundacji Polski Jazz ukaże się już 10 maja. Opublikowany w dniu dzisiejszym utwór pt. “Opowiedz mi” stanowi pierwszy singiel zwiastujący to wydawnictwo.

Oprócz członków zespołu, czyli odpowiedzialnego za warstwę tekstową Eskaubeia, Tomka Nowaka, którego słyszymy na trąbce, Kuby Płużyka na instrumentach klawiszowych, Alana Wykpisza grającego na gitarze basowej i kontrabasie oraz perkusisty Maksymiliana Olszewskiego, w powstaniu utworu “Opowiedz mi” gościnnie udział wzięli saksofonista tenorowy Bartłomiej Prucnal i wspomniani na początku Eldo i nieformalny, szósty członek zespołu Mr. Krime.

 

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i twórczości mistrzów podane wraz z muzyką będącą efektem uważnego słuchania siebie nawzajem. Płytę “Sweet Spot” można już zamawiać w preorderze w sklepie trzaski.pl.

 

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET – SWEET SPOT - okładka

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Sweet Spot

1. Małe miasta ft. Aleksandra Tocka, Mr Krime
2. Opowiedz mi ft. Eldo, Mr Krime
3. Klątwa #1
4. Proszę o więcej ft. Aleksandra Tocka, Jarecki
5. Uprzejmość to nie słabość ft. Mr Krime
6. 4 the Ladies ft. Aleksandra Tocka
7. Zawsze tu ft. Mr Krime
8. Klątwa #2
9. Ulica Krokodyli ft. Mr Krime
10. Przychodzą i odchodzą ft. Mr Krime
11. Banger alert ft. Mr Krime
12. Tyrmand to jazz
13. Klątwa #3

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: