EllMatic i BlabberMouf gośćmi Matisa w numerze „Ruffneck”

Opublikowano: 01/06/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Drugi singiel z „monochromatismu” wleciał wczoraj na streamingi. Tym razem Matis pokusił się o międzynarodową kooperację, zapraszając do kawałka „Ruffneck” EllMatica i BlabberMoufa. Dodatkowym smaczkiem jest artwork Łukasza Gawrona w klipie.

Kim jest tytułowy „Ruffneck”? Slangowo to określenie niepokornego, pyskatego gagatka, który żyje po swojemu i nie zważa na konsekwencje. Z Matisem mieliśmy okazję zbić raz pionę w BywaSięTuiTam, więc to o wiele za mało, żeby ocenić czy w życiu jest ruffneckiem. Bez dwóch zdań jednak możemy powiedzieć to o jego rapie. Bezkompromisowy przekaz, wyrazisty styl, zadziorność i surowe brzmienie to znaki rozpoznawcze częstochowskiego hip-hopowca.

Wypuszczony wczoraj, drugi singiel zwiastujący „monochromatism” jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. „Ruffneck” to kwintesencja charakterności, podana z braggowymi wersami, na energetycznym, samplowanym bicie. Do nagrania numeru Matis zaprosił dwóch asów z Holandii, czyli EllMatica i BlabberMoufa. A że prawdziwy „Ruffneck” to często też uliczny wandal, to całość dopełnia wideo-pętla, w której Łukasz Gawron wrzuca na mur okładkę „monochromatismu”.

Premiera albumu Matisa „Monochromatism” zaplanowana jest na czerwiec tego roku. W nowopowstałym sklepie internetowym Pizza&Beats ruszył już preorder CD.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: