EsDwa i Majkel robią Boomer Bap na kanale BUMP’12

Opublikowano: 25/01/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Majkela z Koligacji GieKa pamiętacie? A EsDwa z WieszOCoChodzi Crew kojarzycie? Tak? To dobrze, gdyż tych dwóch rapowych boomerów połączyło siły, by w klasycznej formule raper/producent oraz w towarzystwie cenionych DJ’ów, nagrać dwa luźne numery, które właśnie zaliczyły premierę na kanale BUMP’12.

Majkel i EsDwa przedstawiają się jako dziadersi, którzy mimo równoległej obecności na scenie od ponad dwóch dekad, poznali się dopiero podczas lockdownu. Spotkanie to zaowocowało podjęciem zamiaru połączenia nadgryzionych zębem czasu sił, by przygotować wspólne wydawnictwo. Nagrane w klasycznej rapowej formule, czyli MC/producent. Efektem są natomiast dwa premierowe numery: „Na Raz Na Dwa (von Curva)” oraz „Maszyna”. W dniu dzisiejszym udostępnione na kanale labelu BUMP’12.

Ten pierwszy, „Na Raz Na Dwa (von Curva)” to równie klasyczne 3 'szesnastki’ Majkela wymierzone w 'realia początku trzeciej dekady XXI wieku’, a nagrane na 'dynamicznym nie pozwalającym ustać w miejscu’ beacie EsDwa.

Drugim numerem zaprezentowanym przez duet EsDwa x Majkel jest „Maszyna”. Ten utwór to z kolei 'żartobliwe rozliczenie gliwickiego rapera z melanżową przeszłością’. I co ciekawe, powstały podczas rekonwalescencji po usunięciu nerki autorowi tekstu. Gościnnie za adapterami pojawia się w nim natomiast DJ Bulb.

„Ciężkie bębny, brudne sample, syf, dogrywane partie instrumentów, złośliwe punchline’y, towarzystwo skreczy i cutów DJ’a Bulba (uczestnik/mistrz świata IDA World, mistrz świata DMC World) – siema hip-hop. Do słuchania, kiwania głową, do zabawy, do refleksji”

– fragment opisu utworu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: