Evidence ujawnia szczegóły nowego albumu i publikuje drugi singiel

Opublikowano: 20/11/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Album zatytułowany został „Weather Or Not”, a jego premiera zapowiedziana została na 26 stycznia 2018.
Swoim trzecim solowym krążkiem Evidence zapowiedział również zakończenie serii „The Wheatherman”. I rozpoczęcie kolejnej! A tymczasem otrzymaliśmy nowy singiel zwiastujący ostatni rozdział deszczowej sagi Ev’a – video nakręcone do wyprodukowanego przez Nottza numeru „Jim Dean”.

Autorem pomysłu na klip oraz jego reżyserem jest Jason Goldwatch, stały współpracownik Evidenca i Dilated Peoples przy realizacji teledysków. Jest on autorem zarówno pierwszego teledysku Ev’a i spółki („Third Degree”), jak i pierwszego solowego klipu Evidenca – „Mr. Slow Flow”. I jak mówi sam Ev, po przeprowadzce reżysera z NY do LA było dla niego jasne, że nadszedł właśnie czas na dalszą współpracę.

Video zrealizowane zostało na bardzo ciekawym patencie, a zobaczyć możemy w nim znaczną część Los Angeles, w tym miejsca szczególnie ważne dla autora numeru „Jim Dean” – m.in. aleje, w której dorastał czy też studio Alchemista.

O samym albumie „Weather Or Not” Evidence mówi, że stworzony został on z myślą o najbliższych mu osobach i nie ma na nim przypadków linijek. Dodaje również, że następca krążka „Cats & Dogs” jest jak playlista jego największych przebojów, które nie istniały wcześniej,  przed jej utworzeniem. Tytuł krążka natomiast stanowi nawiązanie do wersów Ev’a w numerze „Guaranteed” z debiutanckiego LP Dilated Peoples:

„Jako pisarz i raper, używam pogody jako metafory przez całą moją karierę. W utworze Dilated Peoples „Guaranteed” miałem linię, która mówiła:” Niektórzy myślą, że jestem mądry, inni myślą, że jestem tym, który robi zbyt wiele odniesień do pogody … lub nie”.
Za każdym razem kiedy gram tę piosenkę na żywo, tłum zawsze podbija słowa „czy nie”, wiedziałem więc, że ostatecznie będzie to tytuł albumu.”

Na trzecim solowym krążku Evidence’a oprócz produkcji samego autora znajdziemy również  beaty, który przygotowali m.in.  Alchemist, DJ Premier, Nottz oraz DJ Babu. Przed mikrofon zaproszeni zostali natomiast m.in Slug z Atmosphere, Defari, Krondon, Styles P, Rapsody & Khrysis oraz naturalnie Rakaa Iriscience.
Premiera albumu „Weather Or Not” stycznia 2018 roku!

Evidence – Weather Or Not

1. The Factory
2. Throw It All Away
3. Powder Cocaine f. Slug & Catero
4. Jim Dean
5. Weather or Not
6. Moving Too Fast f. Catero
7. Runners f. Defari
8. Bad Publicity f. Krondon
9. Rain Drops
10. Sell Me This Pen f. Alchemist & Mach Hommy
11. Love Is a Funny Thing f. Styles P, Rapsody & Khrysis
12. 10,000 Hours
13. What I Need
14. To Make a Long Story Longer f. Jonwayne
15. Wonderful World f. Rakaa Iriscience
16. By My Side Too

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: