Grekk i KMC łączą siły na „DA ELEMENTZ EP”

Opublikowano: 27/06/2022
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Tegoroczne lato w Poznaniu upłynie w rytm boom-bapu. Poznańscy hip-hopowcy, Grekk i KMC, połączyli siły, nagrywając wspólną epkę. „DA ELEMENTZ EP” ukaże się już niebawem, a za brzmienie materiału odpowiedzialny jest sam DJ Eprom.

Mówi się, że ostatnio rap wraca do korzeni. Grekk i KMC zdecydowanie wracać do nich nie muszą, bo nigdy od nich nie odeszli. Obydwaj mają już ponad 15-letni staż na scenie i rzeczywiście ciężko jest wskazać w ich repertuarach numery, które w znacznym stopniu odbiegałyby od hip-hopowego rdzenia. Czy w najbliższym czasie się to zmieni? Niekoniecznie, a na pewno nie za sprawą wspólnego materiału, który nagrali.

Pod koniec zeszłego roku, Grekk i KMC zaczęli zbierać do kupy luźne zwrotki i pomysły na numery. Jako że Grekk jest dodatkowo producentem, mieli też całkiem bogaty folder z tłustymi bitami, które aż prosiły się o położenie na nich wokalu. Kilka konkretnych ruchów zaowocowało powstaniem „DA ELEMENTZ EP”. Biorąc pod uwagę wcześniejsze poczynania muzyczne obu raperów, nie trudno się domyślić, że będzie to płyta o mono korzennym posmaku.

„DA ELEMENTZ EP” póki co owiane jest jeszcze lekką mgiełką tajemnicy. Wiemy, że album liczy łącznie 7 pozycji, zobrazowany zostanie co najmniej 2 klipami, autorstwa Michała z High.qlt, a za grafikę, którą widać poniżej, odpowiedzialna jest poznańska graficzka i DJ’ka elektroniczna, Kaja. Niemałe poruszenie powinna wywołać także informacja o tym, kto odpowiedzialny jest za mix i mastering materiału. Na to stanowisko poznański duet zatrudnił bowiem istnego arcymistrza w tej materii, DJ’a Eproma. Tajemnicą pozostaje w dalszym ciągu szczegółowa tracklist’a krążka, która, jak zapowiadają sami autorzy, również skrywa naprawdę ciekawe ksywki.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: