Grekk i KMC przypominają, że w weekend „Znowu się pije”

Opublikowano: 19/07/2022
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Grekk i KMC prezentują pierwszy singiel ze swojego albumu „DA ELEMENTZ EP”. Przy okazji premiery numeru, „Znowu się pije”, duet publikuje pełną tracklistę materiału oraz uruchamia preorder fizycznego wydania płyty.

Co zapowiedziane, musi być wydane. Pod koniec czerwca poznański duet, Grekk i KMC, zapowiedzieli swoje „DA ELEMENTZ EP”. Ujawnione o projekcie informacje ograniczały się wówczas do podania tytułu płyty, zaprezentowania okładki autorstwa Kai oraz ujawnienia, że autorem wszystkich produkcji jest Grekk. Z kolei rapem na albumie zajmuje się obydwu gospodarzy – Grekk i KMC. Niemałe zaskoczenie stanowiła także wzmianka o tym, kto odpowiedzialny będzie za mix/master całości. Przypomnijmy, że mowa tu o mistrzu świata IDA z 2007 roku, DJ’u Epromie. Dziś nadszedł dzień, by odsłonić kolejne karty z „DA ELEMENTZ EP”.

Całość epki liczy razem 7 pozycji, w tym instrumentalne intro. Wśród gości pojawiają się naprawdę ciekawe ksywki: Ryfa R i Gruby Józek z WCK, PTR ze składu AprAxjA, gorzowski turntablist’a i nawijacz, NMBR, gdyński duet, Inicjatywa oraz wokalistki – Joy Salve i Aga Rye, z którą duet współpracował już przy okazji numeru, „Procrastination”. Równie ciekawie prezentuje się obsada gramofonów na „DA ELEMENTZ EP”. Scratch’e i cut’y dograli bowiem, wspomniany wcześniej, DJ Nambear oraz 2/3 kolektywu Needlework Scratch Crew, czyli DJ Ph i DJ ChedeRac.

Dziś, w przeddzień weekendu, Grekk i KMC prezentują iście weekendowy kawałek. „Znowu się pije” to, jak sam tytuł wskazuje, alkoholowy hymn, idealnie pasujący do letniej aury. Tak mocno przecież sprzyjającej piciu w plenerze. Nisko czy też wysokoprocentowych trunków. Na samplowanym, truskulowym do porzygu bicie, duet zmienia się co cztery wersy, nawijając zwrotki o swoim podejściu do picia i przygodach z alkoholem. Całość doprawiona jest bujającym refrenem, w którym za chórki odpowiedzialna jest Joy Salve. Dodatkowym smaczkiem, w „Znowu się pije”, są ikoniczne kwestie wycięte z filmu, „Kariera Nikosia Dyzmy”. Klip do utworu nakręcił i zmontował Michał z High.qlt.

Dokładna data premiery albumu Grekka i KMC, „DA ELEMENTZ EP”, nie jest jeszcze znana. Preorder natomiast już teraz zamawiać można, w cenie 25 zeta, wysyłając mail na adres: daelementzep@gmail.com.

GREKK x KMC – DA ELEMENTZ EP

1. Intro
2. Koncertowe akcje
3. Credo ft. NMBR, Gruby Józek, Ryfa Ri, PTR (cuty: DJ Ph, DJ ChedeRac)
4. Żywioły ft. Inicjatywa (cuty: DJ Nambear)
5. Znowu się pije (chórki: Joy Salve)
6. Pies na baby
7. Katharsis ft. Aga Rye

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: