Gruby EMS i Big Sal nareszcie nagrali „Nareszcie 2”

Opublikowano: 01/07/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Pięć długich lat zajęło Grubemu EMS i Big Salowi nagranie drugiej części albumu „Nareszcie”. Materiał łódzkiego duetu doczekał się dziś swojej premiery pod szyldem wrocławskiego TYLDA RECORDS.

„Nareszcie” to album, który Gruby EMS i Big Sal, znany szerzej jako Salvare, wypuścili już w 2019 roku. Nagranie „Nareszcie 2” zajęło im aż pięć kolejnych lat, ale w końcu jest. Reprezentanci Łodzi oddali dziś materiał do ogólnego odsłuchu na platformach streamingowych. Przedpremierowo promował go łączony klip do numerów „3 litery”, „Łódź pozdrawia” i „Hej”. Co ciekawe, stworzył go inny, znany nam już dobrze łodzianin, Tuwim.

„Nareszcie 2” liczy łącznie dziewięć numerów, sumujących się w nieco ponad pół godziny muzyki. O zróżnicowaną stylistykę materiału zadbał Big Sal. Na krążku znajdziemy bowiem i sample na boom-bapowej perkusji, i szybszą podziałkę rytmiczną. Lirycznie Gruby dał nam tu podwórkowy, jednak podszyty sporą dawką humoru i wielokrotnych rymów przelot. Wśród zaproszonych gości na „Nareszcie 2” zameldowali się Grejsii, D1, Tuńczyk, Tuwim, Tazz, Dussta, Młoda Zdolna, Lilu oraz DJ Laikk. W jednym z refrenów usłyszymy nawet samego Salvare. Materiał wydany został pod szyldem TYLDA RECORDS.

Gruby EMS x Big Sal – Nareszcie 2 EP

  1. 3 litery ft. Grejsii
  2. 8 dych
  3. Insta (ref. Salvare)
  4. Siew ft. D1
  5. Jeszcze jeden mach ft. Tuńczyk
  6. Łódź pozdrawia ft. Tuwim, Tazz, Dusta, Młoda Zdolna
  7. Tur lampale ft. Lilu, DJ Laikk
  8. Hey ft. D1, DJ Laikk
  9. Autentyk ft. DJ Laikk
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: