GZA i D’Angelo gościnnie u Rapsody

Opublikowano: 07/08/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Utwór zatytułowany „Ibtihaj” ukazał się już prawie tydzień temu, ale że do czynienia mamy z prawdziwą perełką, na blenderze nie możemy o nim nie wspomnieć. Zaproszenie od Rapsody do stworzenia wspólnego numeru przyjęli GZA oraz D’Angelo. Produkcją zajął się natomiast 9th Wonder! Mało?

Najnowszy singiel autorki nominowanego do nagrody Grammy krążka „Laila’s Wisdom”  jest pięknym muzycznym hołdem dla kobiet i hiphopu. W „Ibtihaj” usłyszymy także legendarną Roxanne Shanté oraz Mary J. Blige. Panie pojawiają się również w zrealizowanym do utworu klipie, a sama pochodząca z Karoliny Północnej Rapsody? Musicie koniecznie usłyszeć jak wokalista i raperka wjeżdża na samplu z kultowego „Liquid Swords”, którego „Ibtihaj” jest bardzo udanym follow-up’em, a w którym gościnnie pojawiają się również GZA oraz D’Angelo.

Tytuł utworu jest natomiast hołdem dla Ibtihaj Muhammad. Amerykanka z muzułmańskim pochodzeniem jako pierwsza zdecydowała się reprezentować USA na Igrzyskach Olimpijskich, nosząc na głowie hidżab. W 2016 roku w Rio De Janeiro zdobyła  brąz w dyscyplinie szermierki, czym na stałe zapisała się na kartach historii.

Singlem „Ibtihaj” Rapsody zapowiada swój najnowszy, trzeci już solowy album. Krążek zatytułowany „Eve”, nakładem dowodzonej przez 9th Wondera, Jamla Record ukazać ma się 23 sierpnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: