GZA zagra trzy koncerty w Polsce

Opublikowano: 05/02/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

GZA już wkrótce odwiedzi nasz kraj zahaczając o Gdańsk, Warszawę i Bielsko-Białą. Na trasie koncertowej współtwórcy legendarnego Wu-Tang Clanu towarzyszy live band The Phunky Nomads, dzięki czemu kawałki z kultowego albumu „Liquid Swords” usłyszeć będziemy zagrane przez The Geniusa przy brzmieniu żywych instrumentów.

Genius a.k.a. GZA, współzałożyciel oraz „duchowy przywódca” Wu-Tang Clanu, zaprezentuje materiał z jednego z najważniejszych hip-hopowych albumów wszechczasów. Wydanej w 1995 roku płyty „Liquid Swords”, która po roku od premiery osiągnęła status złotej, a dwie dekady później pokryła się platyną. Wydawnictwo to nie tylko pokazało, gdzie prowadzi droga Wu. Stało się niezaprzeczalnym klasykiem w rapowym panteonie, co potwierdzają między innymi wysokie pozycje na listach najlepszych hip-hopowych albumów, opublikowanych przez magazyny The Source czy Rolling Stone. Trasa koncertowa GZA z The Phunky Nomads to natomiast jedyna okazja, okazji, by usłyszeć legendę rapu w towarzystwie świetnego live bandu.

GZA podczas tegorocznej trasy koncertowej w Europie odwiedzi również Polskę. Koncerty Geniusa już w przyszłym miesiącu odbędą się w Warszawie (07.03.), Gdańsku (08.03.) i Bielsku-Białej (09.03.).

GZA zagra trzy koncerty w Polsce

(Fot. główna – źródło: materiały prasowe GZA European Tour)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: