Havoc ponownie zapowiada album Mobb Deep

Opublikowano: 24/08/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Havoc przed pięcioma laty obiecał słuchaczom nowy album Mobb Deep zawierający niepublikowane dotąd zwrotki nieodżałowanego Prodigy’ego. Jakiś czas później natomiast zapowiedziano projekt, nad którym raper i producent z Queensbridge pracuje wraz z Method Manem. Następnie wokół wydawnictw tych nastała cisza. A ich kwestię całkiem niedawno ponownie poruszył sam współautor kultowego „Shook Ones, Pt. II”.

Mobb Deep działalność przerwać musiało po nagłej i nieoczekiwanej śmierci Prodigy’ego w 2017 roku. Muzyczna spuścizna legendarnego nowojorskiego zespołu, jak i samego Alberta Johnsona, trwać będzie jednak tak długo, jak słuchacze pamiętać będą o autorach tak kultowych płyt jak „The Infamous”, „Hell on Earth”, „Murda Muzik” czy „H.N.I.C.”. Duet przedstawiający się także jako Poetical Prophets wydał w sumie osiem studyjnych, długogrających krążków. Ostatni z nich, nagrany z udziałem Prodigy’ego, a zatytułowany „The Infamous Mobb Deep”, ukazał się natomiast w 2014 roku. Kolejny Havoc zmuszony był zapowiedzieć już niestety w pojedynkę…
Miało to miejsce niecały rok po tym jak rapowy świat zasmuciła informacja o odejściu P. Wówczas też Havoc w wywiadzie udzielonym stacji MSNBC ujawnił, że prowadzi rozmowy z rodziną zmarłego przyjaciela o możliwości wydania finalnego albumu Mobb Deep. Z zapowiedzi, że materiał ten ukaże się w najbliższym czasie dużo jednak nie zostało. Kolejnymi informacjami o pracach nad płytą Havoc podzielił się bowiem dopiero ponownie przed kilkoma dniami.

Havoc będąc gościem Taliba Kweli w podcaście „People’s Party” wrócił do kwestii nowego albumu Mobb Deep. Tym razem nie otrzymaliśmy już jednak zapowiedzi szybkiego wydania płyty. Havoc nadmienił jedynie, że aktywnie nad owym materiałem cały czas pracuje. A także, że jest już w posiadaniu dużej ilości wokali Prodigy’ego, które wykorzystuje do stworzenia dziewiątej płyty Mobb Deep.

„Obecnie aktywnie pracuję nad albumem Mobb Deep. Rodzina (Prodigy’ego) obdarzyła mnie mnóstwem wokali i od razu jak stąd wyjdę, wracam do pracy”.

– Havoc

Na tym jednak wydawnicze zapowiedzi ze strony Havoca się nie kończą. W rozmowie z Kwelim współtwórca Mobb Deep odniósł się także do projektu, który tworzy w duecie z Method Manem. O tym wydawnictwie, przypomnijmy, w pierwszej kolejności wygadał się z kolei Mr. Meth. Co ciekawe, również w rozmowie z Talibem. Jednak tej przeprowadzonej przed trzema laty. Iron Long oznajmił wówczas, że tworzony w duecie z Havociem projekt zatytułowano „Dirty P”. Jako tribute zarówno dla Ol’Dirty Bastarda, jak i Prodigy’ego. Podczas tej samej rozmowy Shakwon zdradził także, że prace nad albumem są już zakończone, a obecnie trwa etap wyboru pierwszego singla zwiastującego „Dirty P”. Czas pokazał nam jednak, że i te zapowiedzi nie znalazły swojego potwierdzenia w rzeczywistości.

Aż do teraz. Bowiem i ten projekt zapowiedział w ostatnim czasie również i Havoc. Dodając, że album stworzony w duecie z Method Manem światło dzienne ujrzeć powinien już wkrótce. A jakby obietnic było jednak nadal niewystarczająco, Havoc napomknął Talibowi Kweli, że płytę w towarzystwie RJ Payne’a i Ras Kassa także nagrał. My natomiast, Wam i sobie życzymy, aby chociaż jeden z wyżej wymienionych albumów dane było nam usłyszeć…

(Fot. główna – kadr z video „People’s Party With Talib Kweli”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: