Hip Hop Kemp 2018 – pierwsza odsłona line-up’u

Opublikowano: 12/02/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Pierwsza, przez nikogo niespodziewana i od razu bardzo zaskakująca. A jak wiadomo, najlepsze wiadomości spadają na nas z zaskoczenia, więc tym większy hałas należy się pierwszym ogłoszeniom tegorocznej edycji legendarnego Hip Hop Kempu!

Czeski festiwal otwiera swój line-up prawdziwie newschoolowym uderzeniem gości zza Oceanu, w postaci duetu $uicideboy$ oraz Billa $abera.
Na ponad pół roku przed startem osiemnastej już edycji tej imprezy można śmiało zakładać, że organizatorzy będą chcieli zmieścić w programie zarówno klasyków, jak i powiew rapowej świeżości.

Niewiele ekip zdołało w ostatnich latach wytworzyć wokół siebie tyle hajpu, co $uicideboy$. Wychowani w Nowym Orleanie $lick i Ruby da Cherry chłonęli przez lata wpływy multigatunkowej, otwartej społeczności zachodniego wybrzeża i każdy z nich pisał w ten sposób swoją własną, muzyczną ścieżkę. Z inspiracji nowofalowym punk rockiem oraz cięższą odmianą elektroniki  powstał w 2013 roku zupełnie niepodrabialny projekt, będący miksem glitchowego horrocore’u z mocnym bassem i charakterystyczną, trapową nawijką. O tym, jak mocny jest wpływ $uicideboy$ na współczesną rapgrę jasno mówią liczby – miliony wyświetleń na portalach streamingowych, ponad 30 singli i EP oraz tysiące fanów na każdym z koncertów.

Niemniej ciekawie zapowiada się kempowy występ Billa $abera. Mroczny, ciężki i głęboki rap tego nowojorczyka potrafi uderzać swoją hipnotyczną siłą, ale prawdziwą petardą są tak naprawdę jego występy na żywo. Charyzmatyczna stylówka Billa zdecydowanie współgra ze zwierzęcą energią, która płynie ze sceny podczas jego koncertów. Najlepszą rekomendacją dla tego gracza może być współdzielenie sceny z samym Marilnem Mansonem, a także publikacje w cenionym Pigeons and Planes, którzy uznali $abera za jedną z najciekawszych nowych twarzy na rapowym rynku.

 

Już 22 sierpnia, tysiące fanów rapu ponownie spotka się na terenie byłego lotniska wojskowego w Hradec Králové. Jedni przyjadą tutaj dla występu głównego headlinera, inni by w ciągu 3 dni zaliczyć kilka występów prawdziwej czołówki polskiej rap sceny, a jeszcze inni by po prostu zbić pionę ze swoimi ziomkami, których nie widzieli od ostatniego Festiwalu z Atmosferą. Powodów do wyjazdu może być mnóstwo, ale wszyscy zgodzą się w jednej kwestii – Hip Hop Kemp to coś więcej niż festiwal, to styl życia. Także nie zwlekaj już ani chwili i #dawajnakemp, bilety w wersji elektronicznej dorwiesz na www.hhk.pl/bilety.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: