Hubert Tas & The Small Circle prezentują klip do wyjątkowego utworu

Opublikowano: 19/10/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Hubert Tas to uznany już poznański producent. Wraz z zespołem The Small Circle stworzył on niecodzienny projekt, w którym MPC, gramofony i mikser stają na równi z klasycznymi instrumentami, a hiphop w sposób magiczny wręcz łączy się z jazzem, soulem i innymi muzycznymi gatunkami. Właśnie ukazał się klip do utworu „Love of my life 2”, o którym najlepiej opowie Wam sam Tas, do którego zwróciliśmy się z prośbą o kilka słów na temat samego utworu jak i zrealizowanego do niego klipu:

„Opiszę własnymi słowami bo nie było zbytnio czasu żeby przygotować porządną notkę prasową. Ten utwór w pierwszej wersji powstał jako zapowiedź Festiwalu Yalta Summer Jam w 2015 i pamiętam że zrobiłem go w… 6 dni co jest moim osobistym rekordem jeśli chodzi o prędkość tworzenia (średnio na 1 utwór poświęcam parę miesięcy). Sampel znalazłem na płycie Marianny Wróblewskiej, którą otrzymałem od jednej uczestniczki projektu dziadek do gramofonu (nauki dj dla seniorów). Kiedy później zaczęliśmy grać ten utwór z The Small Circle, pojawił się pomysł żeby zrealizować nagranie w studio z całym zespołem a w głowie rodziły się idee na obraz wideo. Czasem są takie utwory, które chodzą za nami przez jakiś czas albo takie, które ciągle się poprawia, bo się czuje że można coś zrobić z nich lepszego. Los jednak płatał figla (praca) i dopiero w tym roku udało nam się to nagrać a klip powstał w ciągu ostatnich kilkunastu dni za sprawą naszych przyjaciół. Idea była taka, żeby spróbować zdefiniować szczęście, miłość i pasje poprzez różne krótkie historie, ujęcia osób z naszego, bliskiego otoczenia. Momentami jest sentymentalnie a czasem i intymnie. Staraliśmy się również w jakimś stopniu przywołać ideę projektu Passion, music, hip-hop, którą współtworzyłem 7 lat temu z dj-em Czarnym – tamte czasy były dla mnie wyjątkowe, a wartości w które wierzyłem nie zmieniły się. Mam nadzieję że ten utwór wzbudzi u słuchacza pozytywne emocje.”

Sprawdźcie zatem klimatyczny klip do numeru „Love of my life 2”, za którego mix i master odpowiada DJ Eprom. 

Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący I i III edycję Dziadka do gramofonu, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, na Ukrainie i na Tajwanie) , kolekcjoner płyt – związany z muzyką od kilkunastu lat. Współautor 4 albumów (Passion, music, hip-hop (2011) / Time To Build (2013) / Roots (2015) / Mechanism (2016)). Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016).

Zespół Hubert Tas & The Small Circle tworzą:
trąbka – Jacek Pohl
saksofon barytonowy – Michał Pijewski
perkusja – Piotr Jaraszkiewicz
skrzypce – Jerzy Fryderyk Wojciechowski & Marianna Wojciechowska
altówka – Martyna Kowzan
wiolonczela – Justyna Korpas-Czarniecka
gramofony – Hubert Tas

Polecamy Wam zapoznać się z twórczością samego Tasa oraz tworzonego przez niego projektu Hubert Tas & The Small Circle, gdyż jest to naprawdę porcja naprawdę pięknie brzmiącej muzyki, której obecnie wcale aż tak dużo nie ma.

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: