IWO zapowiada kolejne kroki epką „23,5”

Opublikowano: 28/03/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Młody reprezentant Milanówka, IWO, wypuścił kilka dni temu swoje EP „23,5”. Materiał napisany i nagrany został na przestrzeni półtora tygodnia i jest zapowiedzią dalszych ruchów muzycznych rapera. Czy będą to kolejne, solowe ruchy? A może coś w ramach Fifth Stave?

Na IWO natknęliśmy się w lutym przy okazji ostatniej ustawki ósmego sezonu Poznań Freestyle League. Pochodzący z Milanówka MC zakończył swój występ tamtego wieczoru na ćwierćfinale, sprawiając na nas niesamowite wrażenie. Płynna nawijka bez przerywników, zmiana tempa, przyspieszenia i wielokrotne rymy to coś raczej we freestyle’u niespotykanego. IWO jednak może się tymi właśnie elementami poszczycić. Nie dziwi więc fakt, że na scenie wolnostylowej jest już postacią, z którą należy się liczyć. W końcu w 2021 roku sięgnął po v-ce mistrzostwo Red Bull Kontrowersy, mierząc się w finale z, wciąż jeszcze aktualnym, mistrzem WBW, Koro.

Jak się okazuje, poza bitwami IWO działa również studyjnie, a 2024 jest dla niego jak dotąd całkiem owocny. 13 lutego, wraz ze swoim składem Fifth Stove, wypuścił bowiem mixtape, zatytułowany „Sixtape”. W ubiegłą niedzielę z kolei, w sieci pojawiła się jego solowa epka „23,5”. W pięciu numerach, które IWO napisał i nagrał na przestrzeni półtora tygodnia, dostajemy rap jak ze złotych czasów polskiego podziemia. Klasyczne bity, autorstwa Pablosa, B.YoungBeats i allcaps, oraz naprawdę na bogato technicznie zrymowane wersy rapera z Milanówka, to remedium na dzisiejsze rozmycie się rapu. Remedium, którego absolutnie chcemy więcej, by nasz gatunek znów stał się treściwy i nabrał wyrazistego koloru.

„Koncepcja była dość prosta – zebrać kilka myśli i dać ludziom namiastkę swojej tożsamości. Niektórzy znają mnie z freestylu, gdzie kiedyś motałem podwójnymi, a inni z planów filmowych i teatru, gdzie działam w reżyserskich klimatach, głównie jako drugi planowy, ale i asystent reżysera. Mam starą duszę, jak mówią boomerzy. Lubię winyl, volvo 945, fotografie analogową i muzykę, która zabiera człowieka w więcej niż krótki bodziec i daje szanse na wejście w jakiś proces myślowy.”

Album Iwo „23,5” miał swoją premierę 24 marca. Jest on zapowiedzią dalszych działań muzycznych rapera.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: