Jak #SLOMO i Eskaubei grają razem to mamy „Święty spokój”

Opublikowano: 26/03/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

#SLOMO to nowość na scenie, chociaż za projektem tym nie stoją nowicjusze. Woytak z zespołu Tubas Składowski i Dziunek, wcześniej działający w duecie wraz ze Spajku, nagrali wspólnie album, którego ideą jest dostarczyć ukojenia, a „Święty spokój”, do którego przyczynili się także Eskaubei, Julia Daniluk, DJ DBT oraz Marek Jakubiak jest tego doskonałą zapowiedzią.

#SLOMO, jak zdradza nam opis materiału, nie będzie standardowym, rapowym albumem. Woytak i Dziunek proponują słuchaczom wizję spowolnienia w codziennym natłoku spraw oraz refleksji nad współczesnym światem , jak i nad tym własnym, utrwaloną z perspektywy 960 klatek na sekundę. Odpowiedzialny za warstwę liryczną Woytak w swoich tekstach eksploruje głębsze warstwy własnych doświadczeń, prowokując słuchaczy do zatrzymania się na chwilę, całość urozmaicając storytellingami. Z kolei tworzący tworzący brzmienie #SLOMO producent Dziunek, do spółki Markiem Jakubiakiem, zapewnił dźwiękową atmosferę, która podbija i doskonale oddaje tematykę albumu.

Woytak i Dziunek wspólnie nagrywany album zapowiadają singlem „Święty spokój”, w którym gościnnie udzielają się Eskaubei, Julia Daniluk, DJ DBT i Marek Jakubiak, wieloletni gitarzysta Tubasa. Powstały w tym składzie, przyjemnie odprężający swoim brzmieniem utwór, stanowiący bardzo udaną zapowiedź, tego co przynieść ma #SLOMO. A to nastąpić ma tej wiosny.

(Fot. główna – kadr z video „Święty spokój”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: