JuNouMi przedstawia swój polsko-japoński projekt

Opublikowano: 15/03/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Nowy, polsko-japoński projekt, spod szyldu JuNouMi Records, zamajaczył na horyzoncie. Promujący go tytułowy singiel „ongakudō/droga muzyki” pojawił się dziś w sieci. Na bicie Twardowskiego zameldowali się w nim Japończycy – KANETSUGU i DJ 1an. Po stronie polskiej słyszymy Pryksona Fiska oraz DJ’a Eproma.

Dzięki JuNouMi Records naszą polską, muzyczną scenę orzeźwiła dziś świeża, orientalna bryza. Założyciel wytwórni, Groh, odbył w 2023 roku kolejną podróż do Japonii. W jego głowie od jakiegoś czasu już kiełkował pomysł, stworzenia polsko-japońskiego projektu muzycznego. Kiedy więc wrócił do Polski z kolekcją zakupionych w Tokyo winyli, przekazał je Tomkowi Twardowskiemu. To właśnie 1/2 duetu Bitnix została przez Groha namaszczona do stworzenia muzyki na „ongakudō/droga muzyki”.

Całość wydana zostanie w formie 7″ winyla w kolorze czarnym lub złotym. W preorderze, który już można zamawiać, jest też opcja zakupienia pakietu dwóch w/w płyt z trzecią, bonusową, przeznaczoną wyłącznie na rynek japoński. Oprawa graficzna winyla to dzieło MAUKO, czyli Małgorzaty Korczak. Jak się okazuje, studiująca w Japonii kaligrafię Shodō polka, nie tylko stworzyła niesamowitą okładkę do „ongakudō/droga muzyki”. Jest ona również pomysłodawczynią nazwy całego projektu.

Dziś poznaliśmy stronę A winyla, wyprodukowanego przez Twardowskiego, czyli tytułowy singiel „ongakudō/droga muzyki”. Spotkało się na niej dwóch raperów oraz dwóch DJów – po jednym z Japonii i po jednym z Polski. Kraj kwitnącej wiśni reprezentują KANETSUGU za mikrofonem oraz DJ 1an za deckami. Po naszej stronie zameldowali się Prykson Fisk i DJ Eprom. Warto wspomnieć, że i przy premierowym singlu swój wkład miała MAUKO. Klip do niego przedstawia bowiem proces kaligrafii pędzlem oraz flamastrem.

Premiera winyla „ongakudō/droga muzyki” zaplanowana jest na 12 kwietnia. Release party materiału odbędzie się natomiast już 9 kwietnia w Record Bar JBC w Tokio. Swój egzemplarz można zamówić już na stronie JuNouMi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: