Już niedługo BIZ wleci na rejon

Opublikowano: 25/01/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Trzech raperów z Poznania, pomimo rozpierzchnięcia się po świecie, udowodniło, że przy odrobinie chęci i sporej dawce zajawki, da się stworzyć wspólny projekt. Tak właśnie powstał BIZ, w skład którego wchodzą Paupa, Hed oraz Wav. Chłopaki znają się szmat czasu, a ich wspólne numery mogliśmy słyszeć już w ramach Bida Skuadu, który tworzyli dodatkowo, m.in. z Andrutto, Michem czy Raptorem.

Dlaczego BIZ? Skrót pochodzi od pierwszych liter imion chłopaków, czyli Bartek, Igor, Zbyszek. W trakcie procesu twórczego materiału, Hed siedział w Szanghaju, Paupa w Warszawie, a Wav w Poznaniu. Mimo tego chłopaki pozostawali w regularnym kontakcie, wspólnie napędzali swoją rapową zajawką, co owocowało kolejnymi napisanymi tekstami, wysyłanymi sobie online w formie filmów. Inicjatorem całego zamieszania jest Hed, który namówił pozostałych do stworzenia jednego numeru, a dalej poszło już jak z górki.

Na chwilę obecną nie znamy jeszcze nazwy albumu ani jej tracklisty. Wiemy natomiast, że będzie to longplay. Jaki będzie klimat albumu BIZ? Autorzy piszą o materiale następująco: „Wpakowaliśmy w te wersy dużo czasu, całe serca oraz tyle energii ile tylko byliśmy w stanie z siebie wykrzesać. Możecie oczekiwać klasycznych samplowanych bitów, multum różnorodnych kombinacji słownych oraz szalonych rymów. Znajdziecie tutaj też tonę pozytywnego przekazu i klimatu, którego w tych dziwnych czasach często podgrzewanych hejtem i spinami najzwyczajniej ludziom brakuje”.

W ramach przedsmaku przed pierwszym pełnoprawnym singlem, BIZ wrzucili do sieci film złożony z pociętych fragmentów filmów, które przesyłali sobie w trakcie tworzenia materiału. Mamy więc możliwość skosztowania po trochu zarówno warstwy tekstowej, jak i muzycznej ich nadchodzącego LP.

https://www.facebook.com/glovablender/videos/472180057118872
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: