BIZ mają swoje „Dni próby”

Opublikowano: 29/06/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Trzech ziomków, trzy miasta i jeden projekt. BIZ, czyli Hed, Wav i Paupa, rozrzuceni między Poznaniem, Warszawą i Szanghajem, nagrali album, „Dni próby”, udowadniając przy okazji, że odległość nie zabije ani ich przyjaźni, ani rapowej zajawki.

Doskonale wiemy jak ciężko jest się czasem zorganizować żeby nagrać z ziomeczkami projekt, który rozbuja lokalne blokowiska. Ekipa BIZ, pomimo, że zadanie miała utrudnione, dokonała tego. Bartek (Paupa), Igor (Hed) i Zbyszek (Wav) byli bowiem rozrzuceni po mapie świata. Tak, świata! O ile Paupę i Wava dzieliło zaledwie kilkaset kilometrów na linii Poznań-Warszawa, o tyle Hed wyekspediował się ładnych kilka tysięcy kilometrów stąd do odległego Szanghaju. Rozłąka ta nie dość, że chłopakom nie zaszkodziła, to w dodatku zaowocował wspólnym albumem.

„Dni próby” to album truskulowy, ale absolutnie nie można powiedzieć, że jest bezbarwny. Całość liczy razem aż 15 numerów, utrzymanych w jasnej, pozytywnej aurze. Trochę życiówki, szczypta humoru, wielokrotne rymy i chwytliwe refreny przywodzą na myśl klimat rodem z płyt Okolicznego Elementu. Na całość materiału składają się produkcje od takich asów jak White&Klimek, Lancet, TeoemEwk, Piotr Lemański, Aist oraz sam Wav. Gościnnie na dniach próby pojawili się z kolei Aga Walczak, Suchy, Peleoko, Mata oraz absolutny hit – reprezentant Nowego Jorku, Wordsworth, z legendarnego składu, EMC. Od strony cut’ów i sratch’y płytę obsłużył zaś jeden z pierwszych polskich turntablist’ów, DJ Twister.

Premiera albumu BIZ, „Dni próby”, miała miejsce 21 maja. Album wytłoczony został w nakładzie 500szt. i cały czas zamawiać można go kontaktując się bezpośrednio z chłopakami przez ich fan page.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: