Killer Mike prezentuje utwór „Motherless” na żywo i na klipie

Opublikowano: 10/10/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Killer Mike nadal pozostaje w klimacie swojej nowej, wydanej w czerwcu bieżącego roku, solowej płyty „MICHAEL”. Kolejną okazją, by wspomnieć o tym bardzo udanym albumie jest wzruszający utwór „Motherless”. Zaprezentowany teraz wraz z teledyskiem, jak i wykonany na żywo podczas show Jimmy’ego Fallona.

„MICHAEL” na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy pojawiał się u nas regularnie. Killer Mike pierwszy singiel zwiastujący powrót po dziesięcioletniej przerwie do solowej twórczości, zaprezentował jeszcze w połowie 2022 roku. Kolejne pojawiały się systematycznie. Zapowiadając tym samym premierę szóstego solo Michaela Rendera. Ta miejsce miała natomiast w czerwcu tego roku. A Jerome Jewel od tego czasu cały czas serwuje nam kolejne teledyski obrazujące utwory z albumu „MICHAEL”. Niecały miesiąc temu wydany także w wersji deluxe wzbogaconej o trzy nowe numery. Najnowszy klip z kolei nakręcono do utworu „Motherless „ z pierwotnego wydania płyty, a w którego nagraniu udział wzięli również Robert Glasper i Eryn Allen Kane.

„To była ostatni utwór stworzony na album, ponieważ nie wypowiedziałam tych słów (moja mama nie żyje) na głos od czasu jej odejścia. Kiedy opowiadam historię mojej matki, są wśród nich historie o tym, jak natknąłem się na nią, gdy próbowała odebrać sobie życie – dociera to do sedna tego, jak głęboko wrażliwą była artystką i człowiekiem. Przeżyła, zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową i depresję. Walczyła z tym aż do dnia swojej śmierci. Prowadziła pięknie bogate życie wyjęte spod prawa i jestem zaszczycony, że mogę pokazać ją jako absolutnie piękną twardzielkę”.

– Killer Mike

Teledysk nakręcony do utworu „Motherless” unaoczniają nam, z jak dużymi emocjami zmagał się Killer Mike nagrywając utwór poświęcony zmarłej matce. Tym bardziej warto zatem zwrócić uwagę, że współtwórca Run The Jewels wyprodukowany przez No I.D. numer wykonał na żywo w jednym z najpopularniejszych telewizyjnych show. Mike Bigga swój poruszający kawałek w „The Tonight Show”, którego gospodarzem jest Jimmy Fallon również zaprezentował w towarzystwie Roberta Glaspera i Eryn Allen Kane.

(Fot. główna – kadr z video: Killer Mike: Motherless ft. Robert Glasper and Eryn Allen Kane | The Tonight Show)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: