KMC i Carlito twierdzą, że głupim żyje się lżej

Opublikowano: 27/05/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Najbliższe kilka tygodni przyniesie nam parę nowych numerów od KMC. Część to luźne, niczego nie zapowiadające single, a część to gościnne występy na projektach zaprzyjaźnionych ludzi. Dziś premierę ma pierwszy z nich. Zobrazowany klipem numer „Chciałbym być głupi”, w którym gościnnie pojawia się Carlito.

Często słyszy się opinię, że głupim ludziom żyje się lżej i może coś w tym jest. No bo czy problem nadal byłby problemem, gdybyśmy go w ogóle nie zauważali? Tak, ale najprawdopodobniej jedynie dla otoczenia, które jest go świadome. My sami za to żylibyśmy sobie w błogiej nieświadomości, że coś jest nie tak. Z jednej strony, sytuacja dla nas komfortowa. Z drugiej jednak, niższy poziom rozumienia wydarzeń wokół nas, sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na oszustwa i niebezpieczeństwa świata. Tak źle, i tak niedobrze.

W wypuszczonym dziś numerze, zatytułowanym „Chciałbym być głupi”, nad powyższym problemem pochylili się KMC oraz Carlito. Na bicie Sołtysa przejechali się po absurdach dzisiejszego świata, a konkretniej popkultury, która, nie ukrywajmy, stawia rozrywkę i bezrefleksyjność nad pomyślunek i wartości. I choć obydwaj MC wyraźnie odcinają się od tej części społeczeństwa, która ogląda pato-gale, a ich największą ambicją jest się najeść i napić, momentami czują, że dużo łatwiej żyłoby im się, gdyby emocjonowały ich bójki YouTube’erów.

„Chciałbym być głupi” nie zapowiada żadnego projektu. Jest to pierwszy z kilku utworów, które w najbliższym czasie usłyszymy od KMC. Kolejny, zatytułowany „Jak Big L”, ukaże się już 3 czerwca na kanale RAPNAU.PL. Następnie, 20 czerwca, premiery doczekają się dwa kolejne utwory z udziałem KMC, które znalazły się na albumie producenckim Grekka zatytułowanym „ART OF RAWNESS”. Jeden z nich to „Nigdy ani kiedykolwiek” stanowiący solowy popis poznańskiego rapera. Z kolei w numerze „Im starszy, tym lepszy” KMC rapuje u boku Grekka, Reksa oraz A-F-R-O.

(Fot. główna – kadr z video „Chciałbym być głupi”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: