Kokane i Kool Rock Ski pokazują jak się robi Hip Hop

Opublikowano: 03/08/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Legenda Zachodniego Wybrzeża spotkała się z legendą Wschodniego Wybrzeża, a efektem jest singiel „HUSH”, który Kokane i Kool Rock Ski zobrazowali również wspólnym teledyskiem nakręconym z udziałem innych rapowych weteranów!

Kokane karierę rozpoczynał pod koniec lat 80’tych w wytwórni w towarzystwie, między innymi Eazy’ego E i reszty N.W.A. oraz składu Above the Law. Swoje pierwsze solowe płyty wydawał wówczas nakładem Ruthless Records, a obecnie pracuje nad swoim piętnastym już solowym materiałem. Jednym z numerów nagranych z myślą o nowym albumie jest kawałek zatytułowany „HUSH”. Gościnnie pojawia się w nim Kool Rock Ski, czyli nikt inny jak współtwórca prekursorskiego dla rapu zespołu The Fat Boys. Za produkcję odpowiedzialny jest natomiast Tha Chill z Compton’s Most Wanted i Rob T. Przedstawiono nam zatem efekt spotkania mocno zasłużonych dla rapu weteranów z obu Wybrzeży. Jakby jednak nagromadzenie legend hiphopu na metr kwadratowy było dla Was nadal niewystarczające, to w nakręconym w NYC klipie do „HUSH” pojawiają się kolejne. Jak chociażby Treach z Naughty by Nature czy też duet Twinz z Long Beach!

Singiel „HUSH” stanowi kolejną już zapowiedź nowego, solowego albumu Kokane, płyta zatytułowanej „Gimme 5 On The Black Hand Side”. Na ten moment jednak jest to jedyna potwierdzona informacja jaką na temat tego wydawnictwa otrzymaliśmy. W połowie lipca natomiast w sieci pojawił się singiel „Hard N The Paint”. W tym z kolei numerze gościnnie pojawił się kumpel Kokane’a z początków kariery, czyli nikt inny jak Cold 187um z Above the Law.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: