Kota the Friend, sprawdźcie tego kota

Opublikowano: 26/04/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kota the Friend, całkowicie niezależny self-made z Brooklynu mógłby śmiało być wzorem, jak wyglądać powinna praca u podstaw. Działający niemalże samodzielnie raper i producent w ubiegłym miesiącu ponownie połączył jednak siły z inny twórcą. Jest nim Statik Selektah. A efekt tej współpracy, w postaci albumu „To See A Sunset”, doczekał się właśnie premiery w wersji deluxe.

Kota the Friend wcześniej u nas nie gościł. Nadrabiamy zatem zaistniałe z powodu tego błędu zaległości. Zwłaszcza, że Avery Marcel Joshua Jones to postać, co najmniej, nietuzinkowa. Kota urodził się w 1992 roku na Brooklynie. A już osiem lat później rozpoczął przygodę z muzyką. Najpierw ucząc się gry na trąbce, następnie na klawiszach gitarze oraz basie. Dorastanie w Nowym Jorku w latach 90-tych zaowocowało naturalnie także fascynacją hiphopem. A to, wraz z wychowaniem wśród instrumentów, sprawiło, że Kota the Friend chwycił za mikrofon, jak i zajął się produkcją. Tworząc bity łączące jazzowe wibracje z posmakiem R&B. Jones zadebiutował w 2018 roku albumem „Anything.”. Od początku stawiając przy tym na pełną wydawniczą niezależności. Trzy lata później Kota podjął natomiast współpracę ze Statikiem Selektah czego efektem był album „To Kill a Sunrise”. Materiał, który przed miesiącem doczekał się sequelu w postaci „To See a Sunset”. A ta z kolei płyta już w dniu dzisiejszym zaliczyła ponową premierę. W wersji Deluxe rozszerzonej aż o osiem dodatkowych utworów i ze zmienioną kolejnością. Jednym z nich jest „Brick By Brick” z gościnnym udziałem Blu. W dniu premiery „To See a Sunset (Deluxe)” zaprezentowany wraz z teledyskiem.

„To See a Sunset”, co w tym miejscu warto dodać, wcześniej promował teledysk do kawałka „Go Brooklyn”, który również Waszej uwadze polecamy. Z kolei jeszcze wcześniej Kota the Friend zaprezentował klipy do numerów „Maybe So” oraz „High Noon”.

Kota the Friend przed i poza bardzo udaną współpracą z założycielem Show Off Records, nie wliczając nagrywek w czasie studiów z ExistentialBeing, postawił na samodzielność. Po debiutanckim albumie odrzucając propozycję trzech dużych wytwórni. Pozostawiając sobie tym samym pełną kontrolę nad swoją twórczością. Jej wysoki poziom potwierdzając w 2019 albumem „FOTO”. Przez dziennikarzy magazynu Rolling Stone uplasowanego na 17. miejscu najlepszych rapowych wydawnictw 2k19. Z kolei następnym materiałem, wydanym przed trzema laty „EVERYTHING”, raper i producent po raz pierwszy wbił się na listy przebojów, Zajmując 162. miejsce na liście Billboard 200. Co, zważając na unikającą kontaktu z wytwórniami postawę Koty, uznać można za spory sukces. Część słuchaczy z kolei, w pochodzącym z Brooklynu twórcy, upatrywać zaczęli odpowiedź Wschodniego Wybrzeża na Kendricka Lamara. Ten z kolei zapewne jeszcze nie raz zaskoczy nas dobrym materiałem. Swoją solową i studyjną dyskografię zamykając na ten moment albumem „MEMO” z 2022 roku.

Kota the Friend pomiędzy premierami kolejnych studyjnych albumów prowadzi bowiem serię „Lyrics to Go” W ramach tego cyklu ukazały się już cztery wydawnictwa. Z czego ostatnie, „Lyrics to Go Vol. 4”, w styczniu tego roku. Wszystkie swoje projekty Kota wydaje pod szyldem założonego przez siebie, i w 11. klasie, labelu FLTBYS, czytanego jako Flight Boys. W ramach swojej działalności nie skupiającego się jedynie na muzyce, a stanowiącego także brand deskorolkowy oraz firmę podróżniczą. Zajęć Kota the Friend ma na głowie zatem całkiem sporo. A dodajmy, że gość dodatkowo para się także filmem i sztukami wizualnymi. No jest to kot!

Kota the Friend x Statik Selektah - To See A Sunset Deluxe

Kota the Friend & Statik Selektah – To See a Sunset (Deluxe)

 1. Brick By Brick ft. Blu
 2. Grace ft. Hannah Got Raps
 3. High Noon
 4. Go Brooklyn
 5. New Money ft. Cozz
 6. Real Ones
 7. Elevator
 8. Maybe So
 9. One Life
 10. High Alert ft. Termanology
 11. Valleys
 12. Church Shoes ft. Conchez
 13. Eye See U
 14. Hold Me Down ft. Shane Eagle
 15. Free Not Woke
 16. Real Ones Remix ft. Louie Tha Profit, Nachaash G & Michael Minelli)
 17. Rocky 6 ft. CJ Fly
 18. Thank You

(Fot. główne – źródło: facebook.com/Kotathefriend/photos)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: